1700 maturzystów poprosiło pijarów o modlitwę

KAI / drr

Blisko 1700 maturzystów z całej Polski skorzystało z modlitwy pijarów. Zakończyła się druga edycja Duchowej Adopcji Maturzystów.

- Akcję uważam za bardzo udaną. Odbieramy pozytywne sygnały od młodzieży. Nie planujemy terminów poprawkowych, bo wszyscy na pewno zdali. Z pewnością w przyszłym roku też obejmiemy maturzystów duchową opieką - zapewnia KAI o. Tomasz Abramowicz SP, organizator Duchowej Adopcji Maturzystów.

1679 osób zarejestrowało się na stronie www.maturzysci.pijarzy.pl i wyraziło w ten sposób chęć objęcia ich zmagań maturalnych modlitwą. Uczniowie ostatnich klas liceów i techników, którzy objęci zostali Duchową Adopcją Maturzystów pochodzą z całej Polski. Większość proszących o modlitwę to dziewczyny.

Wprawdzie na wyniki egzaminów pisemnych maturzyści muszą poczekać jeszcze miesiąc, ale znają już punktację z ustnych matur. - Odebrałem kilka telefonów z podziękowaniami. Młodzi nie spodziewali się, że tak dobrze im pójdzie. Byli wdzięczni za wsparcie. Świadomość modlitwy dała im pewien komfort w czasie egzaminów - informuje o. Abramowicz.

DEON.PL POLECA


Duchowa Adopcja Maturzystów zainaugurowana została 7 maja, czyli w dniu pierwszego pisemnego egzaminu dojrzałości w 2013 r. - z języka polskiego. W tym dniu w kaplicy seminarium zakonu pijarów w Krakowie sprawowana była Msza św. w intencji abiturientów. Później przez kolejne dni trwania ustnych i pisemnych zmagań uczniów - aż do 28 maja - codziennie o godz. 15.00 odmawiana była Koronka do Miłosierdzia Bożego, modlitwa do Ducha Świętego oraz modlitwy o dobre wybory w życiu i o powołania.

Na stronie internetowej DAM znajdują się propozycje modlitw, a także informacje o innych inicjatywach dla młodzieży, podejmowanych przez pijarów (rekolekcje, obozy, media powołaniowe, dane kontaktowe do duszpasterzy). - Nie zawieszamy naszej strony po zakończonej akcji, bo wiemy, że przed maturzystami stoją teraz ważne życiowy wybory. Mogą im w tym pomóc nasze rekolekcje czy też modlitwy do indywidualnego wykorzystania. Chętnie pomożemy też młodym, którzy skontaktują się z nami bezpośrednio - mailowo czy telefonicznie - informuje o. Abramowicz.

Pomysłodawcami i czynnymi uczestnikami akcji byli ojcowie, bracia i klerycy z Zakonu Szkół Pobożnych, którzy przez czas trwania DAM w kaplicy pijarskiego seminarium przy ul. Dzielskiego 1 w Krakowie modlili się za maturzystów. Do duchowego wsparcia młodzieży zakonnicy zachęcali także rodziców, przyjaciół i znajomych.

Zakon Kleryków Regularnych Ubogich Matki Bożej Szkół Pobożnych (potocznie zwany zakonem pijarów) został ustanowiony w 1621 r. Jego założycielem był św. Józef Kalasancjusz, który w 1597 r. otworzył pierwszą bezpłatną i powszechną szkołę podstawową w Europie. Głównym celem zakonu jest nauczanie i wychowywanie dzieci i młodzieży. Pijarzy swoje posłannictwo realizują przede wszystkim poprzez prowadzenie szkół wszystkich stopni, katechizację, świetlice opiekuńcze dla dzieci, działalność duszpasterską w parafiach, formację nauczycieli, rodziców i współpracowników.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

1700 maturzystów poprosiło pijarów o modlitwę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.