Niemoralny Bóg - według pewnego muzułmanina

Niemoralny Bóg -  według pewnego muzułmanina
(fot. Marcin Bytniewski)
9 lat temu
Artykuł nadesłany / Marcin Bytniewski

Działo się to na początku XXI wieku w niedalekim kraju europejskim o opinii "katolickiego".  Nowo poznany znajomy okazał się niepraktykującym muzułmaninem.

Pochodził z rodziny afgańskich imigrantów. Wiary przodków jednak nie podzielał. Zastanawiał się nad istnieniem Boga i miał w sobie wielki głód poznania "jak to jest naprawdę" Faktem, że ja jestem katolikiem był równie zaskoczony jak ja jego opowieściami o tym, że przed dwadzieścia lat życia w Europie jeszcze żadnego zadeklarowanego katolika nie spotkał. „Opowiedz  mi o chrześcijaństwie”, poprosił.

No to zacząłem opowiadać. W momencie kiedy doszedłem do okoliczności przyjścia na świat Boga-człowieka w osobie Jezusa, mój rozmówca gwałtownie zaprotestował. Jak to?! – zapytał. Jak Bóg może mieć dziecko z kobietą która jest żoną innego mężczyzny?! Przecież to jest niemoralne! Nie, to nie może być prawdziwy Bóg – stwierdził.

Dalszych prób dialogu nie było. Fahrzad – bo tak  miał na imię – nie chciał już słuchać o chrześcijaństwie. Zawiódł się na Bogu prawdziwym, poprzez kontakt z Jego nieudolnym misjonarzem. Tak jak kiedyś ja. Więc mam nadzieję, że sam też Wielkiego Niemoralnego ostatecznie w swym życiu spotka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niemoralny Bóg - według pewnego muzułmanina
Komentarze (1)
11 sierpnia 2019, 00:17
"No to zacząłem opowiadać. W momencie kiedy doszedłem do okoliczności przyjścia na świat Boga-człowieka w osobie Jezusa, mój rozmówca gwałtownie zaprotestował. Jak to?! – zapytał. Jak Bóg może mieć dziecko z kobietą która jest żoną innego mężczyzny?! Przecież to jest niemoralne! Nie, to nie może być prawdziwy Bóg" Mnie najbardziej zdumiewa, że w całej historii najbardziej zdumiała go kwestia etyczna, a nie kwestia poczęcia człowieka przez boga... Po drugie, zdumiewa mnie, że autor nie dostrzega nietyczności takiego "poczęcia" :) 

Skomentuj artykuł

Niemoralny Bóg - według pewnego muzułmanina
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.