Robert Głubisz OP w rozmowie z Kasią Olubińską: śmierć jest właśnie czymś takim

Robert Głubisz OP w rozmowie z Kasią Olubińską: śmierć jest właśnie czymś takim
(fot. youtube.com)

"Oglądałem ostatnio serial "New Amsterdam", o szpitalu w Nowym Jorku. Tam są historie związane z odchodzeniem. Jest tam taka piękna wzruszająca scena, kiedy jedna z lekarek ma powiedzieć małej dziewczynce, że odejdzie. Ona pyta, jak to będzie, co się zmieni" - mówił dominikanin.

Czym jest śmierć? Jak wygląda Niebo i czy po śmierci spotkamy się z ukochanymi bliskimi? Na te i inne tematy Kasia Olubińska rozmawiała z Robertem Głubiszem OP. 19 maja ukazała się najnowsza książka Kasi Olubińskiej, "Bóg w moim domu", w której dziennikarka opowiada o swoim rodzinnym domu oraz o pożegnaniu z mamą.

Kasia zadając pytanie zakonnikowi o to, co mówi tym, którzy stracili najbliższych, w odpowiedzi słyszy: "Nie mam im nic więcej do powiedzenia niż, że w Jezusie wszyscy żyją". "W Nim rodzimy się do życia. Nasze życie się totalnie nie kończy" - dodaje. Jednocześnie podkreśla, że nie czuje się gotowy na przeżycie śmierci jego najbliższych.

Dziennikarka dopytała także, jak wygląda obcowanie świętych i Niebo. Ojciec Robert zaznaczył, że nie wie, aczkolwiek wierzy w ich obecność i w ich towarzyszenie. Podkreślił, że żeby zmarły dał nam jakiś znak, to trzeba uwierzyć w to, że może się to zdarzyć. "Zawsze jest takie pytanie, po co? Dlaczego ja tego chcę? Co ma mi to dać?" - pytał.

Posłuchaj całej rozmowy:

20 czerwca 2021 r., w niedzielę, w auli o. Jacka Woronieckiego przy kościele dominikanów na warszawskim Służewie o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Katarzyną Olubińską. Poprowadzi je Magdalena Pajkowska. 

Podczas spotkania będzie możliwość kupienia książki „Bóg w moim domu”, a część dochodu zostanie przeznaczona na wsparcie Joasi chorej na stwardnienie rozsiane. 

Do wydarzenia można dołączyć na Facebooku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Katarzyna Olubińska
23,74 zł
33,92 zł

Pozwól nadziei rozkwitnąć na nowo

Kanapa, stół, okno z widokiem na niebo – to od jakiegoś czasu cały nasz świat. Wśród czterech ścian zatęskniliśmy za zwykłą codziennością i wypiciem kawy z dawno niewidzianym bliskim. Wielu...

Skomentuj artykuł

Robert Głubisz OP w rozmowie z Kasią Olubińską: śmierć jest właśnie czymś takim
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.