25
października
Poniedziałek
Dzień Powszedni

Inteligentne życie

- Fizycznie pępowina jest odcinana zaraz po porodzie, ale proces psychicznego jej odcinania powinien się zakończyć, gdy człowiek wchodzi w dorosłość. Taki młody człowiek jest gotowy rozpocząć niezależne życie. W momencie zawarcia związku małżeńskiego pępowina musi zostać ostatecznie przecięta. Jeśli nie, to z psychologicznego punktu widzenia małżeństwo nie jest ważne - mówi dr Monika Wasilewska w rozmowie z Moniką Szubrycht, opublikowanej w książce "Jak być szczęśliwym dorosłym bez szczęśliwego dzieciństwa" (Wydawnictwo MANDO).

Blogi

s. Łucja Sowińska
Ivan Marinković SJ
druga
Danuta Kamińska

Wydarzenia

2
lis
Centrum Duchowości Sacre Coeur Warszawa
9
lis
Siostry Loretanki Loretto
9
lis
Centrum Duchowości Sacre Coeur Warszawa
23
lis
Siostry Loretanki Loretto
26
lis
Centrum Duchowości Sacre Coeur Warszawa

Wideo

- Myślę, że coś takiego może być - kwestia nie rozumienia służebnej roli kapłana, a sprawa jego społecznego statusu, który wynika nie tylko z wykształcenia, bo wszyscy otrzymujemy magisteria na ogół - tylko wynika z poczucia, że teraz ja przewodniczę - mówi Józef Puciłowski OP. Dominikanin szczerze i odważnie opowiada o kondycji Kościoła.
00:00
Poczucie wyższości kapłanów i triumfalizm. Józef Puciłowski OP o grzechach Kościoła
Dominikanin szczerze i odważnie opowiada o kondycji Kościoła.
00:00
Dziecko usiadło obok papieża podczas audiencji
Podczas audiencji ogólnej papieża Franciszka doszło do niecodziennej sytuacji. 10-letni chłopiec o imieniu Paolo, skierował się z stronę papieża, który posadził go obok siebie. Franciszek zamienił z chłopcem kilka słów i uściskał go serdecznie.
(fot. episkopat.pl)
00:00
Nie bój się, wypłyń na głębię
W utworze Lednicy2000 "Nie bój się, wypłyń na głębie", mądre słowa kieruje do młodzieży Jan Paweł II. Papież zachęca do walki ze zniechęceniem i swoimi słabościami.
00:00
Dzieci śpiewają: świat jest wow!
Świat jest naprawdę "łał"! Oto teledysk inspirowany encykliką Laudato si', przygotowany przez dzieci z "Winnicy" - wspólnoty z archidiecezji białostockiej. Piosenka powstała w ramach lokalnej inicjatywy „Kurs Świętego Franciszka”, będącej częścią projektu „Ekologia integralna encykliki Laudato si’ w działaniu wspólnot Caritas i społeczności lokalnych”, realizowany przez Caritas Polska.
fot. K3RYGMA / YouTube
00:00
Posłuchaj utworu 19-letniego rapera
Młody twórca pokazuje, że rap to doskonały sposób wyrażania emocji. Nowy teledysk BASTIONA "Drzemka" niedawno miał swoją premierę. BASTION dał się poznać jako współprowadzący program "Katecheza 2.0" i gość tegorocznych "Rekolekcji Wielkopostnych On-line z Katechezą 2.0", w których wzięli udział uczniowie z niemal 1000 szkół. Dziś raper pokazuje kolejną muzyczną odsłonę. Autorem klipu jest ekipa KLVIDEO. Utwór zapowiada płytę "Restart EP", która ukaże się 17 listopada 2021 roku. - Ta płyta to zamknięcie trudnego etapu mojego życia i muzycznej wędrówki - podsumowuje BASTION.
00:00
Hymn Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023
Posłuchaj oficjalnego hymnu Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w portugalskiej Lizbonie w 2023 roku. Utwór zatytułowany “Há Pressa no Ar” (co można przetłumaczyć dosłownie jako: “W powietrzu czuć pośpiech”) jest inspirowany tematem najbliższych ŚDM: „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1,39).

Wydawnictwo WAM

Hanna Faryna-Paszkiewicz
30,03 zł
42,90 zł
Marek Zając
25,83 zł
36,90 zł