Anna Lewandowska szczerze o porodzie i macierzyństwie

Anna Lewandowska szczerze o porodzie i macierzyństwie
(fot. instagram.com/annalewandowskahpba)
4 tygodnie temu
ddtvn.pl / pp

"Pierwszy poród był bardzo ciężki, ledwo go przeżyłam" - wyznaje młoda mama.

Anna i Robert Lewandowscy niedawno zostali po raz drugi rodzicami. Na świat przyszła ich córeczka Laura. Para ma już jedno dziecko - córkę Klarę, która w tym roku skończyła trzy latka. 

Z okazji Dnia Dziecka Anna udzieliła pierwszego od porodu wywiadu, w którym opowiedziała o tym, jak się czuje i jak zmieniła się jej codzienność po porodzie. W rozmowie z Pauliną Krupińską-Karpiel przyznała, że z Laurą może się wyspać w nocy. "To chyba jest nagroda za Klarę, która nie spała tak dobrze" - powiedziała trenerka. 

Przyznała także, że Robert jest dla niej dużym wsparciem, gdy tylko jest w domu, chętnie zajmuje się córeczkami i poświęca im bardzo dużo czasu. „Mieszkamy w Monachium, na co dzień nie mamy niestety babć ani rodziny, ale sobie radzimy. To jest bardzo fajne, że kwarantanna dała nam taki niesamowity wspólny czas, nie mieliśmy tego nigdy” – dodała Ania.

Pytana o to, jak czuła się w ciąży powiedziała, że była bardzo spokojna i świadoma. „Natomiast nie miałam czasu skupiania się tylko na ciąży, jak przy pierwszej. Pracowałam do końca, czerpałam z tego bardzo dużo energii i Powera” – mówiła Lewandowska.

Trenerka zdecydowała się także opowiedzieć o swoim pierwszy porodzie. „Był bardzo ciężki, ledwo go przeżyłam. Ordynator, jak przyszedł po porodzie uścisnąć mi dłoń, powiedział: dzięki pani przygotowaniu gratuluję pani, bo to było wskazanie do cesarskiego cięcia, ale pani dała radę. Jest pani świetnym wzorem,  bo aktywność jest bardzo ważna i to jest przykład, że pomogła przejść przez ten poród” – powiedziała w rozmowie z Pauliną Krupińską.

Wspominała także o tym, jak wyglądał poród drugiej córki. Okazuje się, że trwał zaledwie… 30 min! Lekarza nie zdążyli jej nawet podać znieczulenia, a córeczka już była na świecie.

Ania dodaje, że jej życie nie różni się niczym od życia innych mam: „Jestem już po trzydziestce, drugie dziecko, dużo pracy, niewyspanie. Karmię piersią, jest się czasami zalanym tym mlekiem. To jest normalne życie mamy”.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
22,13 zł
36,90 zł

Twoja ciąża jest wyjątkowa, bo jest… Twoja. Jest wyjątkowa, bo dzieje się teraz. Dzień po dniu w Twoim ciele rośnie nowy człowiek. Dzień po dniu, powolutku, coraz pełniej stajesz się mamą. To dobry czas, czas...

Skomentuj artykuł

Anna Lewandowska szczerze o porodzie i macierzyństwie
Komentarze (1)
LL
~Lilka Lilka
20 czerwca 2020, 08:30
Słowa Piękne bo prawdziwe tak mają mamy i nigdy nie jest inaczej Tylko jedne przyjmują dziecko z hodniścią miłością i akcepracją a inne są słabsze może bardziej leniwe czy wygidne i narzekają na mscieżyństwo jakby to była wina dziecka że jest na tym świecie i trzeba dię nim zająć Kto nie chce nie powinien mieć dziecka bo to jest straszne gdy mama nie kocha dziecka i traktuje jako przeszkodę w życiu Pani Ania jest cudowną mamą

Skomentuj artykuł

Anna Lewandowska szczerze o porodzie i macierzyństwie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.