Ten chłopiec był bliski śmierci. Jak dziś wygląda jego życie?

Ten chłopiec był bliski śmierci. Jak dziś wygląda jego życie?
(fot. youtube.com)
4 miesiące temu
onet.pl / ps

Zdjęcie małego, wygłodzonego chłopca o imieniu Hope (ang. Nadzieja), którego wolontariuszka poi wodą, obiegło w 2016 roku cały świat. Teraz w Internecie pojawiło się jego aktualne zdjęcie. Aż trudno uwierzyć, że to ten sam chłopiec!

2-letniego chłopca uratowała od śmierci duńska wolontariuszka, Anja Rinngren Lovén. Cztery lata temu ich zdjęcie obiegło cały świat. Chłopiec błąkał się po ulicach Nigerii przez kilka miesięcy, jego rodzice go porzucili, gdyż został uznany za „czarownika”. Malec był odrzucony przez społeczeństwo, skrajnie odwodniony i niedożywiony. Miał pasożyty i cierpiał na różne schorzenia.

Wolontariuszka, która się nim zaopiekowała kilka dni temu opublikowała jego aktualne zdjęcia pod którym napisała: "Hope został uratowany 30 stycznia 2016 r. Nie mogę czekać, aby pokazać wam jego zdjęcia. Jest zbyt słodki i przystojny! Trudno uwierzyć, że minęło już niemal 5 lat. Pamiętam, jak ratowaliśmy Hope'a, jakby to było wczoraj. (...) Wielu z was śledziło naszą pracę, odkąd go uratowaliśmy, obserwowaliście jego niesamowitą przemianę. On jest OCALAŁYM i pewnego dnia przemierzy cały świat, by opowiedzieć swoją historię".

Zobaczcie jak Hope wygląda dzisiaj:

In exactly 40 days today we are going to celebrate that Hope was rescued 5 years ago. To be exact, Hope was rescued on...

Opublikowany przez Anję Ringgren Lovén Niedziela, 20 grudnia 2020
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
30,03 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Ten chłopiec był bliski śmierci. Jak dziś wygląda jego życie?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.