Jak epidemia koronawirusa wpłynęła na związki?

Jak epidemia koronawirusa wpłynęła na związki?
(fot. depositphotos.com)
3 miesiące temu
PAP / ps

Pandemia wystawiła na ciężką próbę trwałość wielu małżeństw. Potwierdzają to włoscy adwokaci.

We Włoszech o 60 procent wzrosła w minionym roku lockdownu i kwarantanny liczba wniosków o separację - podało w czwartek krajowe stowarzyszenie adwokatów zajmujących się sprawami rozwodowymi. Tłumaczy się to "przymusowym przebywaniem" pod jednym dachem.

Pandemia wystawiła na ciężką próbę trwałość wielu małżeństw - to konkluzja włoskich adwokatów, którzy informują o fali wniosków o formalną separację, poprzedzającą rozwód.

Ich liczba "bardzo wzrosła" w porównaniu z zeszłym rokiem - wskazał prezes stowarzyszenia Matteo Santini, cytowany przez Ansę.

Dane te potwierdza także stowarzyszenie adwokatów rodzinnych. "Pandemia wywołała kryzys rodzinny, nie tylko ekonomiczny" - zaznaczył szef tej organizacji Gian Ettore Gassani. Dodał, że oprócz wniosków o separację znacznie wzrosła też liczba zawiadomień o przypadkach przemocy w rodzinie. 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
118,76 zł
125,00 zł

Pierwsza w Polsce gra przeznaczona dla małżeństw, które chcą polepszyć swoją komunikację.

Nowa edycja!

Małżeńska gra daje możliwość poznania zasad prawidłowej komunikacji, poznania różnic między kobietą a mężczyzną, budowania więzi małżeńskiej poprzez rozmowę i zrozumienie....

Skomentuj artykuł

Jak epidemia koronawirusa wpłynęła na związki?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.