Czy papież odwiedzi wkrótce Słowację?

Czy papież odwiedzi wkrótce Słowację?
(fot. Grzegorz Gałązka, galazka.jezuici.pl)
1 miesiąc temu
KAI / jb

Prezydent Słowacji Zuzana Čaputová powiedziała wczoraj w programie „Na krawędzi" słowackiej prywatnej telewizji TV-JOJ, że papież Franciszek odwiedzi stolicę kraju, Bratysławę, we wrześniu bieżącego roku.

Pani prezydent nie dodała żadnych innych szczegółów poza wspomnieniami o spotkaniu z Franciszkiem w Watykanie (14 grudnia 2020 r.) i kilku ostatnich rozmowach telefonicznych. Najprawdopodobniej Ojciec Święty przybędzie do stolicy Słowacji po niedzieli 12 września, gdy będzie przewodniczył zamknięciu Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który odbędzie się w Budapeszcie na Węgrzech. Bratysława znajduje się około 200 km od Budapesztu.

Papież Franciszek nigdy nie odwiedził tych dwóch ważnych krajów Europy Środkowej. Natomiast św. Jan Paweł II był dwa razy na Węgrzech ( 13 - 20 sierpnia 1991 r. oraz 6-7 września 1996 r.) i trzykrotnie na Słowacji (22 kwietnia 1990, - 30 czerwca - 3 lipca 1995 r. oraz 11 - 14 września 2003 r.).

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
31,43 zł
44,90 zł

Mądrość przychodzi z wiekiem

Oni najlepiej rozumieją, że życie czasem się komplikuje. Gdy popełniamy błąd, stają przy nas. Osoby starsze to nieocenieni doradcy. Upływający czas zabrał im młodość, lecz dał mądrość.

Ta jedyna w swoim...

Skomentuj artykuł

Czy papież odwiedzi wkrótce Słowację?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.