Papież przyniósł Maryi białe róże. Modlił się za cierpiących i za grzeszników

Papież przyniósł Maryi białe róże. Modlił się za cierpiących i za grzeszników
Fot. CLAUDIO PERI / EPA, PAP/EPA
Vatican News/mł

Dziś rano, o godz. 6.15 papież Franciszek wyruszył do Niepokalanej z bukietem białych róż. O co prosił dla świata i cierpiących? 

Wczesnym rankiem w zaspanym jeszcze Rzymie temperatura wynosiła 4 stopnie i miasto spowite było mrokiem. Na Placu Hiszpańskim w centrum Rzymu, na którym znajduje się kolumna z figurą Niepokalanej obecni byli jedynie strażacy, kilku sprzedawców podnoszących żaluzje w sklepach i niewielka grupa fotografów oraz wiernych. Ojciec Święty wyszedł z samochodu z bukietem białych róż i skierował się w stronę statuy, gdzie zatrzymał się na chwilę modlitwy.

Prosił Niepokalaną o cud ochrony i uzdrowienia dla narodów cierpiących z powodu wojny i kryzysu klimatycznego oraz o nawrócenie, aby skruszały kamienne serca tych, którzy wznoszą mury odgradzające ich od cierpienia innych. 

Tradycja nawiedzania Palcu Hiszpańskiego przez Papieży w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia sięga 60 lat. Pierwszym papieżem, który przekazał białe kwiaty z okazji maryjnego święta był Pius XII, następnie w dniu 8 grudnia 1953 roku, z okazji otwarcia Roku Maryjnego osobiście udał się na to miejsce. Kolumna z figurą Maryi została zaprojektowana przez architekta Luigiego Polettiego, a wykonana przez rzeźbiarza Giuseppe Oblaciego ku czci ogłoszonego w 1854 roku dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Do osadzenia samej rzeźby użyto rzymskiej kolumny o wysokości 12 metrów i średnicy 1, 45 m. Kolumna została postawiona na miejscu przez 200 strażaków w dniu 18 grudnia 1856 roku. Osiem miesięcy później statua z brązu znalazła się na jej szczycie.

Krzysztof Ołdakowski SJ / Vatican News / mł

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież przyniósł Maryi białe róże. Modlił się za cierpiących i za grzeszników
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.