"Kilometry dobra" w Bytomiu

"Kilometry dobra" w Bytomiu
kilometrydobra.pl

Fundacja "Dom Nadziei" z siedzibą w Bytomiu jest organizacją pozarządową, która od 19 lat pomaga dzieciom i młodzieży uzależnionej w rozwiązywaniu ich problemów. Podstawą naszej działalności jest wolność i godność człowieka. Przywracamy nadzieję naszej młodzieży oraz ich rodzinom. W każdej chwili służymy pomocną dłonią, będąc do dyspozycji każdego, kto potrzebuje pomocy.

W 2013 roku do ośrodka przyjęliśmy 121 młodych ludzi uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Wielu z nich uwierzyło, że można być szczęśliwym na "trzeźwo". Z terapii ambulatoryjnej skorzystało 380 osób.

Kontynuowaliśmy program pomocy osobom uzależnionym od hazardu, gier czy też innych kompulsywnych zachowań. W ramach tego projektu przeprowadziliśmy 371 konsultacji indywidualnych, 209 sesji terapii rodzinnych i małżeńskich oraz 72 godziny terapii grupowych. W szkolenia poruszających tematykę uzależnień wśród dzieci i młodzieży wzięło udział 85 pedagogów, psychologów oraz wychowawców. Zorganizowaliśmy 15 lekcji profilaktycznych dla uczniów szkół ponadpodstawowych. 14 listopada 2013 roku zorganizowaliśmy piątą Konferencję naukową na temat: "Dajcie mi wszyscy święty spokój!" - zbuntowany nastolatek, jak mu pomóc? Wzięło w niej udział 250 osób.

Pomogliśmy wielu! Ale nie udało nam się przyjąć wszystkich. Musieliśmy odmówić z powodu niewystarczającej ilości miejsc w ośrodku. Wybudowanie nowego, większego ośrodka zwiększy ilość osób, które wyleczą się z uzależnienia.

Wystarczy, że razem z Fundacją "Dom Nadziei" pobijesz Rekord Księgi Guinnessa w układaniu monet o nominale 1 zł. Obecnie Rekord Guinnessa należy do austriackiej organizacji BG/ BORG Kirchdorf an der Krems, która 9 grudnia 2011 roku ułożyła ciąg o długości 75,24 km składający się z miliona jednocentówek euro.

Początki bicia rekordu Guinnessa

Pomysł zbierania pieniędzy w takie formie powstał w 1990 roku, kiedy to kataloński chór Coral Nit de Juny, chciał przyjechać do Polski na tournée. Brak środków na wyjazd zmotywował członków chóru do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy i podjęcia próby pobicia rekordu Guinnessa. Układali monety przez cały dzień w jednym z pasaży handlowych. Akcja się udała i dzięki niej chórzyści przybyli do naszego kraju i spędzili tu niezapomniane chwile koncertując i zwiedzając Polskę - gościł ich wtedy w Krakowie Akademicki Chór ORGANUM.

Skąd nazwa “Kilometry Dobra"?

"Kilometry" ponieważ w finale kampanii organizacje partnerskie, w każdym z miast podejmą próbę zebrania środków pieniężnych, które zostaną ułożone w ciągu z monet o nominale 1 zł na odcinkach o długości 77 km w celu pobicia Rekordu Księgi Guinnessa.

"Dobro" jest wpisane w cele, na które zostaną przeznaczone środki, są one różnorodne zbieranie pieniędzy na pomoc biednym dzieciom, na domy dla ubogich, na budowę ośrodka uzależnień, na pomoc potrzebującym czy na budowę kościoła.

Akcja ogólnopolska 

Organizatorem akcji jest Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu. Misją Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu jest wspomaganie działań mających na celu pozyskiwanie środków poprzez ciekawe, niestandardowe wydarzenia. Kampania “Kilometry Dobra" jest tylko jednym z wielu możliwych rozwiązań fundraisingowych. Do udziału w kampanii przystąpiły organizacje partnerskie, które w ramach jednej kampanii ogólnopolskiej będą mogły przeprowadzać zbiórkę na swoje własne cele statutowe. Podstawowym przesłaniem jest wspólne działanie dla dobra każdej z organizacji. Celem kampanii jest zebranie środków na realizację celów statutowych organizacji partnerskich. Zbiórka publiczna środków pieniężnych planowana jest od 1 kwietnia 2014 r. do 1 czerwca 2014 r. Fundacja "Dom Nadziei" jest jedna z organizacji partnerskich.

Organizacje Partnerskie kampanii "Kilometry Dobra"

1. Caritas Diecezji BIAŁYSTOK
2. Fundacja "Dom Nadziei" BYTOM
3. Fundacja Hipoterapia KRAKÓW
4. Caritas Diecezji LUBLIN
5. Fundacja "Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym OPOLE
6. Parafia WNMP RADLIN

W jaki sposób można zasilić "Kilometry Dobra" dla Fundacji "Dom Nadziei"

1. Zbiórki w Centrach Handlowych w Bytomiu (Agora, M1, Plejada)
2. Zbiórki w szkołach w Bytomiu (małe rekordy Guinnessa)
3. Zbiórki przed kościołami
4. Zbiórka w Internecie na stronie fundacji
5. Zbiórka w trakcie finału w dniu 01.06.2014

Bytomski Dzień Dziecka 01.06.2014

Finał kampanii "Kilometry Dobra" odbędzie się na Rynku w Bytomiu w trakcie obchodów Bytomskiego Dnia Dziecka 1 czerwca 2014 roku. Rozpoczęcie finału o godz. 9.00. Zakończenie i uroczyste ogłoszenie wyniku ilości ułożonych kilometrów monet o godz. 20.00.To właśnie w tym dniu na Rynku przewidujemy szereg atrakcji dla całych rodzin. Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotuje miasteczko sportowe i zaprosi dzieci do rekreacji ruchowej. Bytomskie Centrum Kultury zorganizuje zabawy i figle z Becekiem, w tym warsztaty bębniarskie, działania happeningowe oraz występ orkiestry dętej.

Na scenie odbędą się koncerty Katarzyny Grzesiek oraz Katarzyny Moś. Planujemy również szereg innych niespodzianek. Oczywiście będziemy również układać monety jednozłotowe. Monety będą naklejane na specjalne taśmy o długości 1m. Gwarantujemy wyśmienitą zabawę!
1m "Kilometrów Dobra" = 44 zł

Zebrane złotówki zasilą konto budowy nowego budynku ośrodka terapeutycznego dla dzieci i młodzieży uzależnionej od substancji psychoaktywnych, do którego zostanie przeniesiony istniejący Katolicki Ośrodek "Dom Nadziei". Koszty związane z wybudowaniem, wykończeniem oraz wyposażeniem placówki to 8 mln złotych. W pomieszczeniach obecnego ośrodka zostanie utworzona poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży.

 

"Kilometry Dobra" w Internecie

www.domnadziei.pl
www.kilometrydobra.pl
www.facebook.com/FundacjaDomNadziei
www.facebook.com/kilometrydobra

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Kilometry dobra" w Bytomiu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.