Biblioteka Watykańska uruchomiła nową stronę internetową

Biblioteka Watykańska uruchomiła nową stronę internetową
(fot. depositphotos.com)
2 tygodnie temu
KAI / jb

Szczególnie w tym czasie pandemii, kiedy obecność fizyczna w bibliotece jest bardziej utrudniona dzięki naszej nowej stronie internetowej chcemy stać się miejscem spotkania, współpracy i otwartości – powiedział prefekt Biblioteki Watykańskiej.

Jej nowa strona internetowa: vaticanlibrary.va została udostępniona dla uczonych 16 lipca.

Ks. Cesare Pasini zaznaczył, że nowa strona Biblioteki ma nową szatę graficzną, a dostęp do niej jest dużo prostszy, niż wcześniej. Posiada również wiele dodatkowych elementów, które ją ubogacają. „Z jednej strony jest ona nadal statyczna, czyli są teksty do czytania i obrazy do oglądana, ale, i to jest nowość, jest także dynamiczna, czyli pozwala na wejście w interakcję z innymi, podłączonymi systemami” - wskazał prefekt.

„Jesteśmy bibliotekarzami papieża, gdyż biblioteka należy do niego i z jego woli od wieków jest otwarta. Dlatego naprawdę możemy pomagać zainteresowanym, mając do dyspozycji nowoczesny sprzęt i udostępnić natychmiast to, czego szukają, a nawet i więcej. Dzięki stronie internetowej chcemy dać się poznać, kim jesteśmy i co posiadamy i dzięki niej dotrzeć niemal do wszystkich. Papież Franciszek często mówi, że musimy iść na peryferie, a my, poprzez stronę internetową potencjalnie możemy dotrzeć do wszystkich granic i wszystkich krajów świata, bliskich i dalekich - podkreślił w wywiadzie dla Radia Watykańskiego ks. Pasini.

- Oczywiście, w ten sposób nie chcemy umniejszyć znaczenia bezpośrednich wizyt tych, którzy przychodzą do nas, a my staramy się jak najlepiej im pomóc. Szczególnie teraz, w tym wyjątkowym czasie pandemii, w którym przemieszczanie się jest ograniczone i trudniejsze. Dlatego też, ta nasza strona internetowa, komunikatywna, bogata i atrakcyjna, chce stać się miejscem przyjmowania innych, współpracy i otwarcia”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Biblioteka Watykańska uruchomiła nową stronę internetową
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Biblioteka Watykańska uruchomiła nową stronę internetową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.