Franciszek: budujmy świat, który nie wykluczałby nikogo

Franciszek: budujmy świat, który nie wykluczałby nikogo
Plac św. Piotra. Uczestnicy modlitwy prowadzonej przez papieża Franciszka na Anioł Pański, 26 września 2021 r. (fot. Fabio Frustaci/ANSA/EPA/PAP)
1 miesiąc temu
KAI/mk

- Jesteśmy wezwani do budowania świata, który nie wykluczałby nikogo - zaapelował papież po odmówieniu niedzielnej modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa. Franciszek nawiązał do obchodzonego dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

Franciszek o imigrantach: nie zamykajmy drzwi dla ich nadziei

Drodzy bracia i siostry!

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, którego temat w tym roku brzmi: „Ku stale rosnącemu «my»”. Trzeba, abyśmy podążali razem, bez uprzedzeń i bez lęku, stając obok tych, którzy są najbardziej bezbronni: migrantów, uchodźców przesiedleńców, ofiar handlu ludźmi i osób opuszczonych.

Jesteśmy wezwani do budowania świata coraz bardziej inkluzywnego, który nie wykluczałby nikogo. Łączę się z tymi wszystkimi, którzy w różnych częściach świata obchodzą ten dzień.

Pozdrawiam wiernych zgromadzonych w Loreto z inicjatywy Konferencji Episkopatu Włoch na rzecz migrantów i uchodźców.

Pozdrawiam i dziękuję różnym wspólnotom etnicznym obecnym tutaj na placu św. Piotra ze swoimi flagami.

Pozdrawiam przedstawicieli projektu „APRI”, włoskiej Caritas, a także biura ds. migrantów diecezji rzymskiej i Centro Astalli. Dziękuję wszystkim za wasze wielkoduszne zaangażowanie.

Zachęcam was, abyście przed opuszczeniem placu św. Piotra podeszli do tego pomnika w głębi, gdzie jesz kardynał Czerny, przedstawiającego łódź z imigrantami. Zatrzymajcie wzrok na tych osobach i dostrzeżcie w ich spojrzeniach nadzieję, którą ma dziś każdy imigrant, nadzieję rozpoczęcia życia na nowo. Idźcie tam, zobaczcie ten pomnik, nie zamykajmy drzwi dla ich nadziei.

 

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września 2021 r., mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Franciszek: budujmy świat, który nie wykluczałby nikogo
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.