Franciszek zaapelował o modlitwę w intencji pielgrzymki do Iraku

Franciszek zaapelował o modlitwę w intencji pielgrzymki do Iraku
(fot. Grzegorz Gałązka, galazka.jezuici.pl)
1 miesiąc temu
KAI / df

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty zaapelował do wiernych na całym świecie o modlitewne wsparcie rozpoczynającej się w najbliższy piątek, 5 marca podróży apostolskiej do Iraku.

Oto słowa papieża w tłumaczeniu na język polski:

Pojutrze, jeśli Bóg pozwoli, udam się do Iraku z trzydniową pielgrzymką. Od dawna pragnę odwiedzić ten naród, który tak wiele wycierpiał, pragnę się spotkać z tym Kościołem męczenników. W ziemi Abrahama wraz z innymi przywódcami religijnymi uczynimy również kolejny krok naprzód w braterstwie między ludźmi wierzącymi. Proszę was, abyście wsparli tę podróż apostolską waszymi modlitwami, żeby mogła się jak najlepiej odbyć i przynieść oczekiwane owoce. Oczekuje nas naród iracki. Oczekiwał on św. Jana Pawła II, któremu zabroniono podróży. Nie można rozczarować narodu po raz drugi. Módlmy się, aby ta podróż odbyła się dobrze.

Zgarnij solidny rabat na książki. W czasie zamówienia wpisz kod MDP21

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
10,00 zł

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Franciszek zaapelował o modlitwę w intencji pielgrzymki do Iraku
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.