Język migowy na YouTube Watykanu. "Konkretny znak bliskości"

Język migowy na YouTube Watykanu. "Konkretny znak bliskości"
Fot. depositphotos.com
1 tydzień temu
cruxnow.com / kb

Watykan uruchomił nową usługę języka migowego na swoim koncie YouTube, która ma pomóc w łatwiejszym dostępie do papieskich treści.

Projekt „Nikt nie wykluczony”, rozpoczął swoją misję w Niedzielę Wielkanocną. W założeniu oferuje osobom z niepełnosprawnością słuchu dostęp do transmitowanych na żywo audiencji papieskich czy przemówień. 

W ramach akcji, powstały dwa nowe kanały języka migowego, które są teraz dostępne na koncie YouTube Watykanu. Jeden umożliwia tłumaczenie na włoski język migowy (LIS), a drugi na amerykański język migowy (ASL).

Prace nad projektem trwały od ponad roku i zostały oficjalnie uruchomione z okazji błogosławieństwa Papieża w Niedzielę Wielkanocną 4 kwietnia Urbi et Orbi .

W ciągu najbliższych kilku miesięcy Watykan ma wydać również aplikację mobilną dla osób z niepełnosprawnością sensoryczną, umożliwiającą zintegrowane korzystanie z treści papieskich w mediach społecznościowych, ze szczególnym uwzględnieniem osób słabo widzących, a także osób z trudnościami w porozumiewaniu się.

W rozmowie z włoską agencją informacyjną SIR ,Veronica Donatello, która koordynuje tłumaczenia na język migowy w we wspomnianych kanałach, określiła nową usługę jako: „konkretny znak odpowiedzi i bliskości wielu ludzi, szczególnie w czasie, w którym ci, którzy mierzą się z wieloma przeciwnościami, są jeszcze bardziej surowo testowani”.

Źródło: cruxnow.com / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Język migowy na YouTube Watykanu. "Konkretny znak bliskości"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.