Kard. Parolin: papież chciałby powrócić do podróży apostolskich

Kard. Parolin: papież chciałby powrócić do podróży apostolskich
(fot. Saeima Derivative work: TharonXX [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons)
3 tygodnie temu
KAI / df

Sądzę, że papież chciałby wznowić podróże, wiele zależy jednak od rozwoju pandemii. W tym roku są one niemożliwe - mówi watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin w rozmowie z portalem zenit.org. Nie wyklucza, że na mapie papieskich pielgrzymek mógłby znaleźć się m.in. Liban.

W rozmowie przeprowadzonej po powrocie z Bejrutu, kard. Parolin odniósł się m.in. do powracających informacji, jakoby przed wybuchem pandemii papież Franciszek planował wizytę w Libanie na wrzesień br.

"Wiele osób prosiło, aby papież pojechał do Libanu. Zakładam więc, że jeśli te proszono o to, oznacza to, że istnieją warunki, także dotyczące bezpieczeństwa, które pozwoliłyby papieżowi się tam udać. Teraz problem stanowi COVID. Dopóki sytuacja ta nie zostanie przezwyciężona, podróżowanie nie będzie możliwe" - mówił. Pytany o to, czy podróże papieskie zostaną przywrócone w najbliższej przyszłości, wyjaśnił, że priorytetem jest powrót do bezpiecznych warunków podróży i zgromadzeń, nie nawiązał jednak do informacji, przedstawianych w ubiegłym tygodniu przez włoski dziennik "La Repubblica", jakoby pielgrzymki Ojca Świętego miały zostać odwołane do 2022 r.

"Nie na razie, musimy zobaczyć jak przebiegnie ewolucja pandemii, zobaczyć jak ona się rozwinie. Na ten rok podróże są z pewnością zawieszone. Sądzę, że papież chciałby jak najszybciej je wznowić. Ale wiele zależy oczywiście od ewolucji pandemii, aby nie narażać zdrowia ludzi, ponieważ logicznym jest, że największe zagrożenie pojawia się w związku z dużymi zgromadzeniami" - wyjaśnił.

Od początku pontyfikatu papież Franciszek odbył 32 zagraniczne podróże apostolskiej, podczas których odwiedził 50państw. Ostatnią była wizyta w Tajlandii i Japonii w dn. 19 - 26 listopada ubiegłego roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Kard. Parolin: papież chciałby powrócić do podróży apostolskich
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Kard. Parolin: papież chciałby powrócić do podróży apostolskich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.