Ksiądz zachęca do modlitwy za papieża i biskupów. "Niepokoi coraz bardziej obecna anarchia i nieposłuszeństwo wśród ludzi"

Ksiądz zachęca do modlitwy za papieża i biskupów. "Niepokoi coraz bardziej obecna anarchia i nieposłuszeństwo wśród ludzi"
2 tygodnie temu
Facebook.com / sz

"Może to jest ten biblijny duch antychrysta? Z pewnością niepoukładanie lub pokusa samodecydowania i rozbijania jedności Kościoła. (...) Świadomi wierzący katolicy nie mogą na to pozwolić" - pisze ks. Przemysław Sawa.

Na swoim profilu facebookowym ks. Przemysław Sawa wezwał do codziennej modlitwy za papieża i biskupów:
WSPIERAJMY PAPIEŻA I BISKUPÓW
Zapraszam do codziennej modlitwy za Ojca Świętego i biskupów – w dowolnej formie, ale konsekwentnie, z wytrwałością i zaangażowanym sercem. Niech jest wdzięczność Jezusowi za współczesnego Piotra i Apostołów oraz modlitwa o ochronę i dary Ducha Świętego. Ja zaczynam tę modlitwę jeszcze intensywniej.
Jeśli ktoś chce niech dołączy na końcu: "Jezu, strzeż papieża Franciszka i naszych biskupów. Niech codziennie odczytują Twoja wolę i doświadczają Twojej bliskości" oraz "Pod Twoją obronę".
Jeśli ktoś chce się przyłączyć to zacznijmy razem w piątek 16 października, w rocznicę wyboru Jana Pawła II i trwajmy aż do 28 listopada - w sumie symboliczne 44 dni, tyle ile diecezji w Polsce (41 diecezji łacińskich, 2 diecezje greckokatolickie i ordynariat polowy).
A kto zechce, niech modli się do końca pandemii. I potem też.
Dlaczego?
Najpierw modlitwa za Franciszka.
Wciąż słychać głosy podważające posługę Ojca Świętego Franciszka. Niestety, wielu katolików deprecjonuje nauczanie Papieża, nie słucha tego, co powiedział, nie czyta tego, co napisał. Poniżają Go, insynuując kontakty z masonerią czy innymi złymi siłami politycznymi.
A przecież to nasz ukochany Ojciec Święty, tak nasz, innego nie ma – oddany Jezusowi, zasłuchany w Słowo Boże, kochający człowieka, wskazujący proroczo drogi dla Kościoła, świata, ludzi dobrej woli. Ile Bóg nam przez Niego mówi. Nawet jeśli nie wszyscy katolicy Go rozumieją, to i tak powinni być duchowym wsparciem dla Jego osoby i posługiwania. Z kolei dla siebie niech proszą Ducha Świętego o zdolność przyjmowania papieskiego nauczania.
Naszej modlitwy potrzebują także Biskupi polscy.
Niepokoi wzrastająca liczba osób znieważajacych Pasterzy i odrzucających ich głos, absurdalnie oskarżając o zdradę i odejście od Ewangelii.
Nagle wyrosło całe grono samozwańczych teologów i recenzentów Kościoła, którzy swoją „wiedzę” czerpią z nieprawdziwych objawień prywatnych czy nauczania błądzących duchownych. I oto dla wielu katolików ważniejsza staje się wypowiedź takiego czy owego księdza, bedacych często na granicy ortodoksji lub już tkwiących w karach kanonicznych, niż głos biskupów. Przeraża hejt na nich, kiedy wprowadzają normy sanitarne w naszych kościołach, dzięki czemu są one otwarte, a duszpasterstwo może normalnie funkcjonować. Martwi mnie, że wielu ludzi w decyzjach biskupów dyscyplinujących księży głoszących niepoprawną naukę na ambonie lub w Internecie, widzi działanie na szkodę Kościoła.
Niepokoi coraz bardziej obecna anarchia i nieposłuszeństwo wśród ludzi. Może to jest ten biblijny duch antychrysta? Z pewnością niepoukładanie lub pokusa samodecydowania i rozbijania jedności Kościoła. Historia chrześcijaństwa zna takie ruchy, w których prywatna opinia czy jakieś "objawienia" stają się dominujące, co zmierza do elitarnych grup. Czy przed tym nie przestrzega papież Franciszek w jakże ważnej adhortacji "Gaudete et exsultate", mówiąc o wrogach świętości, wśród których są współczesne twarze gnozy?
Świadomi wierzący katolicy nie mogą na to pozwolić.
Dlatego jako chrześcijanin, ksiądz, ewangelizator i teolog, proszę o jedność z Franciszkiem i biskupami oraz o ich wspieranie. Nasi Pasterze potrzebują modlitwy, bo w tym trudnym czasie muszą podejmować niełatwe decyzje. My z kolei, duchowni i świeccy, patrzmy w jednym kierunku z Ojcem Świętym, Episkopatem w zakresie wiary, dyscypliny kościelnej, ale także w funkcjonowaniu w codzienności w jakiej przyszło nam żyć.
A teraz najważniejsze - słowo Boże:
"Bądźcie posłuszni waszym przełożonym i bądźcie im ulegli, ponieważ oni czuwają nad duszami waszymi i muszą zdać sprawę z tego. Niech to czynią z radością, a nie ze smutkiem, bo to nie byłoby dla was korzystne" (Hbr 13,17). Komentarza nie trzeba.
P.S. Jeśli ktoś chce, może wpisać swój akces do tej akcji, byśmy wiedzieli potem ile nas się modli; to zawsze motywuje. Jeśli nie chcesz, módl się bez wpisu.
Przez cały wskazany okres można dołączyć.
Zachęcam do zapraszania swoich bliskich i znajomych do wspólnej prostej modlitwy.
Ta modlitwa niech buduje jedność w Kościele. Pozytywnych działań bardzo potrzebujemy.
Za Ojca Świętego, Biskupów i wszystkich modlących się w tym dziele modlitwy odprawię mszę świętą w każdym tygodniu trwania akcji, do 29 listopada.

WSPIERAJMY PAPIEŻA I BISKUPÓW Zapraszam do codziennej modlitwy za Ojca Świętego i biskupów – w dowolnej formie, ale...

Opublikowany przez Przemysława Sawę Ksiądza Wtorek, 13 października 2020
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek
10,00 zł

Fratelli Tutti to tytuł, który Papież postanowił nadać swojej nowej encyklice poświęconej, jak czytamy w podtytule, „braterstwu” i „przyjaźni społecznej”. Oryginalny tytuł również w języku polskim pozostanie właśnie taki, a zatem nieprzetłumaczony – tak jak...

Skomentuj artykuł

Ksiądz zachęca do modlitwy za papieża i biskupów. "Niepokoi coraz bardziej obecna anarchia i nieposłuszeństwo wśród ludzi"
Komentarze (36)
BU
~Bono u2
18 października 2020, 00:06
A może by postawić też jakieś wyraźne wymagania ROZPASANYM i CHCIWYM księżom i biskupom? Oni mogą być bezkarni, epatować egoizmem, kłamstwem, pychą, molestować innych, mieć na boku kobiety albo facetów ..i dopuszczać się innych grzechów? W oczach hierarchii wszystko to mieści się w granicach szeroko pojętej tolerancji. Przecież ludzie to widzą co wyprawiacie, jak się zachowujecie, co mówicie z ambony, a waszym życiem temu przeczycie. Żal patrzeć jak jesteście ZAKŁAMANI! To tylko kwestia czasu, może 5-10 lat i kościoły będą puste. Nie uciekniecie od tego. Dlaczego więc tylko "szeregowy" człowiek ma się podporządkować, być posłusznym.. najlepiej gdyby raz dziennie lizał proboszczowi buty... Zacznijcie od siebie! Czy księdza nie obowiązuje Ewangelia i przyzwoite zachowanie? Na początek o nic więcej nie chodzi, tylko o PRZYZWOITE zachowanie. Jak mówił w latach 90-tych pewien ksiądz-profesor: "Najpierw bądź człowiekiem, potem chrześcijaninem, a na końcu dopiero księdzem".
EM
~Ela M.
17 października 2020, 22:37
Papież Franciszek jest papieżem! Maryja mówi do nas, poprzez słowa do ks Gobbi, który już za czasów JP2 dzielił się Jej słowami, że rozłam Kościoła dzieje się, gdy biskupi jawnie sprzeciwiają się papieżowi i, że Kościół, aby był jedno, musi słychać papieża. Serce Matki cierpi, gdy Jej synowie sprzeciwiają się i niszczą papieża. Bardzo polecam Niebieską Książkę, Do kapłanów Umiłowanych synów Matki Bożej. Objawienia zatwierdzone przez Kościół. A dla tych, którzy rzucają oszczerstwa przeciwko Franciszkowi-obowiązkowa lektura wszystkich jego encyklik i listów, dopiero wtedy podyskutujemy!
SA
~Stanisław Anczakowski
17 października 2020, 16:32
Jeśli to możliwe to prosiłbym Moderatora o wpuszczenie tego tekstu do obiegu , dlaczego bo to pytanie będzie powracało NIEUCHRONNIE , jak bumerang posłuszeństwo ale …KOMU ? Ostanie wydarzenia związane np. z pedofilia wykazały ,z posłuszeństwo hierarchii a posłuszeństwo Bogu to jednak nie to samo, niedawno mieliśmy św. Michała Archanioła który został wywyższony za nieposłuszeństwo hierarchii i to hierarchii o niebo potężniejszej niż ta ziemska , katolicka bo gdzieś jest jednak granica za którą kończy się granica posłuszeństwa a zaczyna zdrada , wiem , wiem kościół przed tym tematem pierzcha wiec dalej nie ciągnę , niechże to "pociągnie "ktoś bardziej błyskotliwy ode mnie .
TS
~Taki Sobie
17 października 2020, 18:26
Nie pociągne, ale pytanie bardzo dobre.
AA
~Ambroży Atanazy
17 października 2020, 19:33
Posluszenstwo Chrystusowi i Magisterium Kosciola a wiec po pierwsze-papieżowi. To Tradycja katolicka od wiekow ta sama.Posluszenstwo papiezowi wypowiedzieli Luter Lefebvre i wielu innych. Kazdyz nich po plaszczykiem ratowania Kosciola....
TS
~Taki Sobie
17 października 2020, 20:01
Czy tylko pod plaszczykiem ? Luter do pewnego momentu mógł być reformatorem KK, wiesz zalezy jak na to patrzeć - protestanci, lefebrysci, prawoslawni....... nie wiem co oni myślą o nas, zresztą nie ma to dla mnie znaczenia, to moi bracia i siostry i dobrze mi z Tą myślą :)
LR
~Ludwig Rohm
17 października 2020, 12:49
Od rodziców otrzymałem wiarę katolicką. Że jest jeden Pan Bóg w trzech osobach, że Syn Boży wcielił się i przyjął ciało z Maryi, że dla naszego zbawienia zmarł na krzyżu i zmartwychwstał, że Duch Święty prowadzi swój Kościół. Że należy czcić jedynego Pana Boga, żeby zostać zbawiony. A tu przychodzi nagle ni stąd ni zowąd jakiś Franciszek, który zaczyna uczyć czegoś przeciwnego - że Bóg chce różnorodności religii, że trzeba się bawić w jakieś "frutti tutti", i trzeba koniecznie czcić Matkę Ziemię, której ekologiczna odnowa jest teraz najwyższym priorytetem, no i jeszcze bożek Pachamamy, której watykańska adoracja to już złamanie wszelkiego możliwego prawa Bożego. Ja jednak będę się trzymać tego, czego nauczyli mnie rodzice. "Przekazałem, co otrzymałem".
TS
~Taki Sobie
17 października 2020, 18:25
Zostaw już tę Pachamame, dostałeś wiarę od rodziców no dziekuj Bogu, bo wiara to łaska.... Jak czegoś nie rozumiemy na przykład ruchów Papieża to wcale nie znaczy że to jest złe.... JPII zaprosił do wspolnej modlitwy w Asyżu przedstawicieli roznych religii, no i każdy sie modlił niekoniecznie do Jezusa Chrystusa i jacy byli wszyscy zachwyceni. A teraz co?
PP
~Parafianin Parafianin
17 października 2020, 19:37
Papiez Franciszek tego nie mowi. A ty po prostu na wlasny uzytek falszujesz jego nauczanie. Co do Matki Ziemi to nalezy ja szanowac. Encykliki.nie czytales skoro nawet nie znasz jej tytulu...klamstwo goni klamstwo w tym co napisales dlatego zglaszam to do moderacji i usuniecia.
TS
~Taki Sobie
17 października 2020, 20:03
Parafianinie... Nie rob tego może źle zrozumiał, moze mu ktoś glupot nagadał, nie odrzucaj proszę :)
MM
~M M
17 października 2020, 09:02
Wydaje się, że wyłącznie możliwości komentowania będzie najwłaściwsze. Gorąca prośba o takie rozwiązanie, czytanie tych wpisów, w przeważającej części, jest smutne i wprowadzać może kolejne podziały.
AB
~Anna Bieńkowska
17 października 2020, 23:43
Całkowicie się zgadzam z powyższym postem. Nie rozumiem jaki jest cel włączania możliwości komentowania jeśli rodzi to tylko pyskówki i plucie na siebie. Nie mam potrzeby czytać wynurzeń tych co to podobno wszystko wiedzą najlepiej ani z nikim dyskutować. Niech każdy zachowa swoją opinię dla siebie i będzie spokój bo po co ułatwiać jątrzenie i podziały.
JN
~jezuita niepostępowy
16 października 2020, 08:58
Modlić za modernistów? Już lecę i modlę się :P
KZ
~Katolik Ze Wschodu
17 października 2020, 09:14
Świetny i potrzebny tekst! Dobrze ze ks. Sawa pisze o pseudokatolikach ktorzy dzis w imie swoich przekonań prywatnych wyzywaja biskupow i rozbijają jednosc Kosciola. Maja oni ducha nieposluszenstwa. A ojcem nieposluszenstwa i anarchii jest...antychryst. Katolik jest wierny i posluszny papieżowi i swoim biskupom. Tym rozni sie od protestantow ktorzy papieża nie uznają. Jeden swiety Sobor Jeden Kosciol Jeden papiez i biskupi...to jest wiara katolicka. A rozpanoszony w polskim Kosciele pod maseczka tradycjonalizmu lefebryzm jest schizmą od tej wiary.
HH
~ha ha
15 października 2020, 20:13
Gadanie o tym, który zacieszał .... otrzxymawszy w darze Chrystusa przybitego do młota i sierpa. hahaha
!!
~! !
15 października 2020, 18:57
O to ten, co to jest przeciwieństwem św. Pawła! Paweł chlubił się krzyżem Chrystusowym (Ga 6,15), a ten...tzw "ojciec święty", chowa krzyż za pasem. żenada i wstyd!
AA
~Ambroży Atanazy
17 października 2020, 09:18
Wstyd to czytac takich katolików ktorzy na Ojca Świetego plują. Ile w Was jadu! Przynosicie wstyd Kosciolowi. I dajecie antyświadectwo. Koscioly pustoszeja orzez Was bo ludzie patrza na fanatykow ktorzy mysla ze sa ponad papiezem biskupem i nawet proboszczem.
TS
~Taki Sobie
17 października 2020, 18:29
Ambroży do końca sie z Tobą nie zgodzę, ale fakt te coraz bardziej szydercze słowa, moze bardziej chodzi o to, ze nawet jak nam sie coś nie podoba to nie jest to powód do szyderstwa.
DP
~do pseudo Ambrożego Atanazego
19 października 2020, 08:45
Pustoszeją kościoły, zakony - ale to NIE PRZEZ NAS, tylko przez "odnowę posoborową", przez nadużycia liturgiczne i ich twórców (monstrancje na dronie, zastępowanie tekstów liturgicznych tekstem z Małego księcia itd itd itd) i nową teologię, nowe nauczanie , które nie spełnia warunku o jakim mówił św. Wincenty z Lerynu. No ale co ty możesz o tym wiedzieć mając taie zawężone spojrzenie. Współczuje tylko.
MW
~Maciej Wylężek
15 października 2020, 10:17
Może ten list byłoby dobrze skierować do braci i sióstr w diecezjach za Odrą?
WR
Wow Ras
17 października 2020, 15:05
A może spójrzmy na siebie, bo wiele mamy do zrobienia w tym temacie, a nie szukać poza sobą? Prawda w oczy kole?
KK
~Katarzyna Katoliczka
15 października 2020, 09:56
Owszem, należy modlić się za Franciszka i wielu Biskupów oraz Księży, ale za ich nawrócenie i powrót na Bożą Drogę, bo niestety to co robią i głoszą ostatnio niestety odbiega od naszej świętej i prawdziwej Wiary, czym zwodzą nieświadomych ludzi. Ale tak to jest jak się służy temu światu a nie Bogu...
JM
Jerzy Matejko
15 października 2020, 11:52
A jaka jest ta "prawdziwa wiara" to oczywiście Pani wie.. A z czego ? z prywatnego objawienia czy z wróżenia z fusów ?
KK
~Katarzyna Katoliczka
15 października 2020, 14:45
Jakby Pan nie wiedział to jest Święta Księga - Pismo Święte- w którym właśnie jest ta prawdziwa Wiara. A o objawieniach Maryjnych i innych uznanych przez Kościół Pan słyszał? A o św. Janie Pawle II, kard.Stefanie Wyszyńskim, papieżu Benedykcie XVI i wielu, wielu innych wspaniałych Świętych, Duchownych, którzy głosili lub głoszą prawdziwe Słowo Boże Pan słyszał? To co teraz robi i głosi Franciszek niestety w bardzo wielu kwestiach nie pokrywa się z tym wszystkim... Jeśli nie wie Pan gdzie szukać prawdziwej Wiary to bardzo Panu współczuję. A już na pewno nie znajdzie jej Pan na tym portalu. Polecam chociażby portal PCh24, tam znajdzie Pan treści które nie zwodzą i nie szerzą kłamstwa i herezji.
KZ
~Katolik Ze Wschodu
17 października 2020, 09:34
Jakby pani nie wiedziała to od wieków filarami Koscioła sa Pismo Swiete i Tradycja czyli nauczanie Koscioła w tym nauczanie biskupow i papiezy. W to mamy wierzyc. Objawienia uznane przez Kosciol maja status objawien prywatnych. A objawienia nieuznane ktorymi ludzie tak sie obecnie zaczytują sa czyms co w ogole nie powinno byc czytane czy w Kosciele rozpowszechniane zanim nie uzna Kosciol ze nie ma tam tresci przeciwko wierze. Niestety dzis wielu tzw katolkow pluje na nauczanie kosciola i papieża a z namaszczeniem czyta wizje prywatne interpretujac je niezgodnie z nauczaniem Katolickim. Katolicy tym roznia sie od protestantow ze sa wierni papieżowi. A jesli ktos na papieża pluje to slucha diabla.
KZ
~Katolik Ze Wschodu
17 października 2020, 10:01
No wedlug takich katoliczek prawdziwa wiara to to co mi sie wydaje....Chrystus jako znak jednosci Koscioła powołal Piotra. Franciszek jest nastepca Piotra bo jest nim kazdy papież. Uderzanie w papieża to uderzanie w jednosc Koscioła. Zly duch od wiekow te jednosc probował zniszczyć...smutne ze teraz polscy tzw prawdziwi katolicy ida ta sciezką. Pisze tzw. Katoloków bo katolik szanuje nauczanie Ojca Swietego. Na tym polega wiara katolicja ze uznajemy papieza i biskupow i sluchamy ich nauczania a nie nauczania grup im przeciwnych. Smuci ze w Polsce ktora ma w co drugiej patafii pomniki Jana Pawła II tego nie wiedzą?
TS
~Taki Sobie
17 października 2020, 18:35
Panie Katoliku ze wschodu, mam małą uwagę, jak się na kogokolwiek pluje to sie słucha diabła. Mnie bardziej przeraża plucie na drugiego czlowieka z powodu WŁASNEGO JA, papieże też sie mylili, przeraża raczej szyderstwo, nienawiść i osczerstwo w ustach "prawdziwych katolików".
Tomek Pe
Tomek Pe
17 października 2020, 20:40
@Katarzyna no tak... PCh24 i wszystko jasne. Załóżcie swój narodowy kościół i tam głoście swoje mądrości a od Papieża wara!!!
KZ
~Katolik Ze Wschodu
17 października 2020, 20:47
Panie Taki Sobie zgadzam sie z Panem, ale nie do końca :) Bo czy to znaczy, ze na papieza Franciszka mozna pisac co sie komu podoba, a bronic Go i nauczania papieskiego to juz nie mozna? Papiez Franciszek jest papieżem i bynajmniej wcale,co tak sugeruja jego oponenci, nie jest ani najgorszym w historii ani antychrystem czy Belzebubem (sformulowania te padaja z ust prawdziwych katolikow odnosnie papieza Franciszka). On jest ze swiata, gdzie kosciol przyciaga ubogich Ewanelią. Szkoda ze Jego glos do Polski nie dociera. Ba! Nie dotarlo tu nawet nauczanie Jana Pawła II! Ale dziekuje Panu Taki Sobie za uwagę. I za to co z mojej strony zbyt szydercze-mea culpa.
TS
~Taki Sobie
18 października 2020, 20:59
Panie Katoliku nie zrozumielismy się po prostu. Nie podobają mi się te ataki na papieża bo są podłe i oszczercze właśnie. Natomiast uwazam ze papież może sie mylić, tak ogólnie. Co do Franciszka nie mam zadnego powodu zeby twierdzić że sie myli.
PP
~Parafianin Parafianin
18 października 2020, 23:36
Ale im nie chodzi o wlasny kosciol tylko o wewnetrzne rozbicie kosciola w Polsce. Pracuje nad tym owo srodowisko a placi im za to Wielki Wschodni Brat...Polski katolicyzm oparl sie komunie bo byl jednoscia. Teraz zniszcza go od srodka.
KP
~ks. Piotr ...
15 października 2020, 09:36
"Wciąż słychać głosy podważające posługę Ojca Świętego Franciszka. Niestety, wielu katolików deprecjonuje nauczanie Papieża, nie słucha tego, co powiedział" - pewnie, będę słuchał tego, co mówi Franciszek, a mówi m. in: "[...] a mówi to Paweł: 'Stał się grzechem' i PRZYBRAŁ POSTAĆ OJCA GRZECHU, przebiegłego węża”; "[...] SIEBIE [Jezus] UCZYNIŁ DIABŁEM, wężem dla nas; uniżył się aż po całkowite unicestwienie siebie" (Homilie papieskie podczs mszy świętych w Domu św. Marty, 4 kwietnia, "W znaku krzyża" [w:] L'Osservatore Romano, Rok XXXVIII, Nr 5 (392) 2017, s. 53, wyróżnienia dodane). <> "Poniżają Go, insynuując kontakty z masonerią czy innymi złymi siłami politycznymi" - o jeju jeju....
KP
~Ks. Piotr ....
16 października 2020, 00:48
UWAGA: Niektórych stać jedynie na minusowanie... A potem co, znajdą tacy, którzy nie mając argumentów będą stosować chwyty erystyczne?
Tomek Pe
Tomek Pe
17 października 2020, 20:47
Poproszę o cały tekst, z którego będzie można poznać kontekst. Manipulować słowem jest łatwo. Wielu wyciąga nawet z Pisma świętego pojedyncze zdania, by wykazać, że wynika z nich zupełnie co innego niż natchniony autor chciał przekazać. Poproszę o cały tekst albo proszę zamilknąć bo to wstyd z powodu tych dwóch liter przed imieniem.
NT
~na tapczanie siedzi...
19 października 2020, 08:32
Żródło zostało podane! Lenistwo juz tak góre bierze że samemu ciężko sięgnąć po L'Osservatore Romano?
HH
~hahha hahah
19 października 2020, 08:50
Tylko na to was stać! Pozbawić innych głosu, bo tylko wasze jest prawdziwe i wogóle. Nadajesz się do "ministerstwa Prawdy" Orwella. Etat czeka. Zapraszam

Skomentuj artykuł

Ksiądz zachęca do modlitwy za papieża i biskupów. "Niepokoi coraz bardziej obecna anarchia i nieposłuszeństwo wśród ludzi"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.