Franciszek pomógł kolejnym dziesięciu uchodźcom. "Nie zostaliście zapomniani"

Franciszek pomógł kolejnym dziesięciu uchodźcom. "Nie zostaliście zapomniani"
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
2 tygodnie temu
santegidio.org / ANSA / kk

Rodzice z dwójką dzieci, młode małżeństwo, wdowa ze swoimi dziećmi i samotny chłopak. Przybyli do Rzymu 16 lipca po długich miesiącach czekania w niepewności ze względu na trwającą pandemię koronawirusa.

Uchodźcy pochodzą z Afagnistanu, podobnie jak większość mieszkańców obozu Moria na wyspie Lesbos, którą odwiedził papież Franciszek w 2016 roku. Cała grupa przybyszów została przetestowana na obecność wirusa, teraz przejdą kwarantannę. 

„Sytuacja uchodźców na Lesbos w ostatnich miesiącach stała się jeszcze bardziej dramatyczna z powodu pandemii” – czytamy na stronie Wspólnoty Sant’Egidio, która pomogła uchodźcom w dotarciu do Rzymu.

Czwartkowa grupa przybyła w pierwszym korytarzu otwartym po lockdownie. „Długo czekaliśmy na te rodziny i wydawało się, że wszystko jest zamknięte, ale udało się otworzyć dla nich korytarz. To wielka radość i nadzieja” – mówił Andrea Riccardi, jeden z założycieli Wspólnoty Sant’Egidio, która odpowiada za współorganizowanie korytarzy humanitarnych. Przywitał przybyłych słowami: „Nie zostaliście zapomniani”.

Dotychczas papież Franciszek za pomocą „papieskiego korytarza”, czyli dzieła współpracy Biura Jałmużnika Papieskiego i Wspólnoty Sant’Egidio, sprowadził do Włoch 67 osób. Pierwszych dwanaście przybyło z nim na pokładzie samolotu 16 kwietnia 2016 roku. Wszystkie korytarze humanitarne zorganizowane przez Wspólnotę pomogły już ponad 3000 osobom.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek pomógł kolejnym dziesięciu uchodźcom. "Nie zostaliście zapomniani"
Komentarze (3)
MI
~Małgorzata Iksińska
26 lipca 2020, 07:52
To może niech papież już teraz obmyśla strategię pomocy tym wszystkim zgwałconym kobietom, które są ofiarami uchodźców,w znakomitej większości młodych mężczyzn,którzy uciekają przed wojną zostawiając na niej swoje żony,matki i córki. Doprawdy,osobliwa sytuacja. Kiedyś papież odpierał najazd islamu i jego tragicznych skutków,dziś zachęca do wspierania jego napływu
AN
Ania Nowak
25 lipca 2020, 18:11
I jak radzą sobie uratowani sprzed kilku lat., Gdzie mieszkają, gdzie P R A C U J Ą ? Może kilka słów na ten temat...?
TM
~Tomek Mazurek
25 lipca 2020, 20:21
To jest prawdziwa mowa nienawiści, wykwit klerykalnego rasizmu.

Skomentuj artykuł

Franciszek pomógł kolejnym dziesięciu uchodźcom. "Nie zostaliście zapomniani"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.