Papież Franciszek prosi: nigdy wojny!

Papież Franciszek prosi: nigdy wojny!
Papież Franciszek błogosłąwi dziecko podczas audiencji generalnej. Fot. ALESSANDRO DI MEO / PAP/EPA
KAI/mł

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej, przed odmówieniem modlitwy "Ojcze nasz..." papież Franciszek zachęcił wszystkich do odmawiania dzisiaj wielokrotnie tej modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie. - Proszę - nigdy wojny! - wołał papież. 

Oto słowa Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:

- A teraz zapraszam was, abyśmy pomodlili się o pokój na Ukrainie. Powtarzajmy tę modlitwę wielokrotnie w dniu dzisiejszym: prośmy Boga usilnie, aby ta ziemia mogła zobaczyć rozkwit braterstwa i przezwyciężyć rany, obawy i podziały. Mówiliśmy o Holocauście. Pomyślmy o tym, że ponad 5 mln [osób] podczas ostatniej wojny zostało pozbawionych życia.

To naród cierpiący, który cierpiał głód i tyle okrucieństw i zasługuje na pokój!

Modlitwy i wezwania, które dzisiaj wznoszą się aż do nieba niech dotkną umysłów i serc odpowiedzialnych w świecie, ażeby przedłożyli dialog i dobro wszystkich ponad prywatne interesy. Proszę: nigdy wojny!

Módlmy się o pokój modlitwą Ojcze nasz, jest to modlitwa dzieci, które zwracają się do tego samego Ojca, modlitwa, który czyni nas braćmi, modlitwa braci, którzy błagają o pojednanie i zgodę.

KAI / mł

 

Zobacz także: Papież: sen symbolizuje życie duchowe człowieka

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Papież Franciszek prosi: nigdy wojny!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.