Papież wysłał telegram kondolencyjny do żony zmarłego Davia Sassoliego

Papież wysłał telegram kondolencyjny do żony zmarłego Davia Sassoliego
fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl
KAI / pk

"Papież Franciszek, wznosząc modlitwę za zmarłego, prosi Zmartwychwstałego Pana, by obdarzył go wiecznym pokojem" - czytamy w telegramie kondolencyjnym do małżonki włoskiego polityka Davida Sassoliego, wystosowanym w imieniu papieża przez kard. Pietro Parolina.

Publikujemy treść telegramu:

Ojciec Święty, duchowo bliski w tej chwili smutku z powodu przedwczesnej śmierci Pani umiłowanego małżonka, pana Davida Sassoli, przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, pragnie przekazać Pani i Państwa dzieciom Livii i Giulio wyrazy współczucia, zapewniając o swoim serdecznych kondolencjach z powodu poważnej żałoby, która dotknęła Włochy i Unię Europejską. Papież wspomina go jako człowieka wierzącego, ożywionego nadzieją i miłością, kompetentnego dziennikarza i cenionego człowieka instytucji, który ze spokojem i szacunkiem, w ramach pełnionych funkcji publicznych, czyni wszystko, co w jego mocy, na rzecz dobra wspólnego, w sposób uczciwy i wielkoduszny, promując z jasnością i pasją wizję solidarności wspólnoty europejskiej i poświęcając się ze szczególną troską ostatnim. Papież Franciszek, wznosząc modlitwę za zmarłego, prosi Zmartwychwstałego Pana, by obdarzył go wiecznym pokojem a także o pociechę serca dla tych, którzy opłakują jego odejście, oraz udziela apostolskiego błogosławieństwa Pani oraz Państwa i rodzinie.

Kardynał Pietro Parolin,
Sekretarz Stanu Jego Świątobliwości
Watykan, 11 stycznia 2022 r.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Papież wysłał telegram kondolencyjny do żony zmarłego Davia Sassoliego
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.