Podczas protestu w Rzymie spalono zdjęcie papieża Franciszka

Podczas protestu w Rzymie spalono zdjęcie papieża Franciszka
(fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI // Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
2 tygodnie temu
PAP / Crux / kk

Zdaniem protestujących papież uczestniczy w "diabelskim projekcie kryjącym się za koronawirusowym oszustwem". "Benedykt XVI to prawda, a Bergoglio to kłamstwo" - mówili demonstranci, których wspiera abp. Viganò.

Około tysiąca osób demonstrowało w sobotnie popołudnie w centrum Rzymu, protestując przeciwko obowiązkowi szczepienia dzieci w wieku szkolnym i noszenia maseczek ochronnych z powodu pandemii koronawirusa. Protestujący spalili zdjęcie papieża Franciszka.

Protestujący zgromadzeni na placu Piazza della Bocca della Verità przynieśli ze sobą transparentny z napisami: „Nie dla obowiązku szczepień, tak dla wolności wyboru”, „Żadnej maseczki w szkole, żadnego dystansu”, „Wolność osobista jest nienaruszalna” i „Niech żyje wolność”. Zebrani dokonali publicznego spalenia maseczek, które określili jako „symbol niewoli".

Tłum składał się głównie z działaczy ruchów antyszczepionkowych i zwolenników teorii spiskowych, chociaż włoska policja obawiała się w ostatnich dniach również znacznego udziału małych grup neofaszystowskich, co mogło potencjalnie doprowadzić do starć. Za organizacją protestu stała m.in. włoska partia neofaszystowska Forza Nuova.

Wśród flag niesionych przez protestujących była również flaga Watykanu z naniesioną podobizną papieża-seniora Benedykta XVI. Włoski dziennik „La Stampa" informuje, że jeden z uczestników zgromadzenia twierdził, że Benedykt XVI nadal jest legalnie dzierżącym władzę papieżem. „Benedykt XVI to prawda, a Bergoglio to kłamstwo" - mówił.

„Uczestniczy w diabelskim projekcie kryjącym się za tym koronawirusowym oszustwem, bo ten wirus to nic ponad przeziębienie. To nie żadna pandemia" - dodawał w wypowiedzi udzielonej reporterom.

Jak twierdzi redakcja portalu Crux demonstracja miała również wsparcie abp. Viganò, nieprzejednanego krytyka papieża Franciszka. Arcybiskup skierował do protestujących list, w którym wyraził swoją aprobatę dla wydarzenia.

„Światowe koterie ochrony zdrowia, na czele których stoi WHO, stały się wielonarodowymi korporacjami, a ich celem jest wzbogacanie udziałowców takich jak firmy farmaceutyczne i tak zwane fundacje filantropijne, którym zależy na przemianie obywateli w chronicznie chorych pacjentów" - pisze Viganò w liście o wyraźnie antyszczepionkowej wymowie. Arcybiskup uważa, że za projektem szczepionek kryje się „kryptowaluta", która ma na celu pozyskiwać informacje o stanie zdrowia, a także prywatne dane bankowe.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gianni Valente, Andrea Tornielli
23,94 zł
39,90 zł

Dzisiejszy Kościół przypomina bardziej pole bitwy niż szpital polowy. 

Jak doszło do tego, że arcybiskup Carlo Maria Viganò napisał szokujące dossier, w którym oskarżył papieża o krycie seksualnego przestępcy i zażądał jego dymisji? Kto...

Skomentuj artykuł

Podczas protestu w Rzymie spalono zdjęcie papieża Franciszka
Komentarze (4)
SM
Sylwester Mrozik
9 września 2020, 11:25
,,Wolność osobista jest nienaruszalna” i „Niech żyje wolność”. Super ! Ta wasza ,,wolność od masek" oznacza wolność od odpowiedzialności za innych, szczególnie starszych, ludzi. Ważne że ja żyję i mam się dobrze a Ci starcy, których mogę zarazić jako ,,bezobjawowy" i tak stoją nad grobem. Część populacji trzeba poświęcić, żeby uratować resztę - prawda ,,zwolennicy szwedzkiego modelu" ?
SM
Sylwester Mrozik
9 września 2020, 11:12
Ci ignoranci nie maja pojęcia jak działa nauka. Nie wiedzą co to weryfikacja danych. Stoją po stronie fake news. Zdjęcia pustych trumien w Brazylii jako ,,dowód" że nie ma pandemii. Okazuje się, że zdjęcie pochodzi sprzed kilku lat i pokazuje trumny przygotowane na ofiary pożaru klubu nocnego. Profesor ,,od wirusów" mówi, że ,,w Polsce epidemii nie ma". Tyle że to wypowiedź ze stycznia (gdy nie było epidemii w Polsce) opublikowana jako wypowiedź z sierpnia. Depopulacja, nanochipy i wszystkie te bzdury BEZ DOWODÓW NAUKOWYCH. Czy naprawdę niektórym Bóg odebrał rozum ? Pamiętacie zdanie św. Jana Pawła II o ,,wierze i rozumie jako dwóch skrzydłach...." ? Szczególnie to przykre, gdy arcybiskup robi z siebie głupka.
JW
~Jarosław W
10 września 2020, 22:34
proszę powiedzieć jak działa nauka - kto finansuje badania, kto zmienia definicje pod kątem ideologicznym, kto przyznaje granty, kogo spotyka ostracyzm za nieprawomyślne badania, z jakiego klucza promuje się doktorantów itd
WN
Witold Nowiński
11 września 2020, 23:26
Twoje pytania nie dotyczą raczej badań biologicznych itp tylko jeśli już to tych politycznie "wrażliwych ". A swoją drogą dyskusja przez zadawanie takich pseudoretorycznych pytań jest pseudodyskusją.

Skomentuj artykuł

Podczas protestu w Rzymie spalono zdjęcie papieża Franciszka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.