TATO.muzyka / YouTube / pk
"W czasach wyobcowania, lęków i podziałów zapraszamy do wysłuchania utworu, który wyrósł z modlitwy i nas samych ciągle do niej prowadzi" - piszą twórcy utworu "Twoje Imię to mój dom".
Średnio ponad 1,1 mln rowerów wytwarzano w Polsce w latach 2015-19, a w zeszłym roku produkcja spadła do 750 tys. Wśród wytwórców tych dwuśladów jesteśmy na czwartym miejscu w Unii Europejskiej.
KAI / jb
To jedyne w swoim rodzaju wykonanie znanej pieśni wielkanocnej. "Nie spodziewaliśmy się, że dzieci wykażą się tak ogromną kreatywnością" - podkreśla założyciel fundacji.
Opieka nad zniedołężniałymi krewnymi czy kariera? Zobacz doskonale zagraną, poruszającą historię o miłości, poświęceniu i odkupieniu. Obejrzenie "Pokoju Marvina" na pewno nie będzie zmarnowanym czasem.
Crux / pk
Ma na swoim koncie 24 maratony. Uważa, że bieganie jest kluczem do osiągnięcia duchowego i fizycznego dobrostanu.
freedom is near / YouTube / pk
Wydarzenia paschalnej nocy, są czymś znacznie większym, niż może to pojąć nasz rozum. Jeśli jeszcze - mimo świąt i wielkanocnej oktawy - nie ucieszyłeś się Zmartwychwstaniem Chrystusa, koniecznie posłuchaj tego utworu.
Czy można zajrzeć do umysłu przestępcy? A jeśli tak, co można w nim zobaczyć?
youtube.com / jb
"Piękny prezent na zmartwychwstanie", "tak bardzo potrzebujemy takich utworów", "dawno żaden utwór mnie tak nie poruszył" - komentują internauci.
KAI Tokio / Fort Scott / mł
Szkoła, która uczy bez korzystania z ekranów - to szczególna, katolicka męska szkoła średnia w Stanach Zjednoczonych. W mieście Fort Scott w stanie Kansas od 15 lat działa St. Martin Academy - placówka, której uczniowie na cztery lata nauki odkładają na bok komputery, smartfony, a nawet telewizory.
tkb
Niekwestionowana ikona polskiej muzyki rozrywkowej. Oprócz "Parostatku" czy "Za tobą pójdę jak na bal", stworzył także wiele innych utworów, które być może umknęły Państwa uwadze. Remedium na owe "umknięcie" może być wspólna podróż po niekoniecznie znanej twórczości Krzysztofa Krawczyka.
Czy współczesna dobrze nam znana twarz kapitalizmu nadaje się tylko do retuszu, czy też nadszedł czas na poważną operację plastyczną, która zmieni nie tylko zewnętrzne rysy systemu, ale sięgnie do jego istoty? Oto pytanie, z którym mierzą się obecnie najtęższe głowy świata gospodarki i polityki.
Sport to dla wielu ważna część życia. W przypadający 6 kwietnia Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju warto zastanowić się nad tym, jakie faktycznie korzyści daje i czy zawsze jest dobry.
Aleteia / PAP / pk
W Poniedziałek Wielkanocny odszedł Krzysztof Krawczyk. W wywiadzie opublikowanym na łamach portalu Aleteia podzielił się tym, co powiedziałby Jezusowi, gdyby stanął z Nim twarzą w twarz.
Mam nieodparte wrażenie, że Libańczycy traktują swoich świętych jak członków rodziny. Przychodzą do nich poradzić się z każdym problemem. A są to święci na nasze trudne czasy. Pełne niepokoju, rozterek i walki, która wydaje się bezsensowna.
YouTube / pk
Radość ze Zmartwychwstania nie kończy na niedzieli! W Poniedziałek Wielkanocny posłuchajcie kolejnej playlisty, którą przygotowaliśmy dla was na ten wyjątkowy czas.
PAP / slo
W ciągu wieków polskie obyczaje wielkanocne zmieniły się tylko nieznacznie. Wprawdzie na świątecznym stole nie stawia się już półmiska ze świńską głową, za to wciąż królują baranek z ciasta, kolorowe pisanki i kraszanki, tradycyjne baby i mazurki.
YouTube / pk
Posłuchaj kolejnej playlisty, którą przygotowaliśmy na tegoroczne Święta i uwierz w to, że Zmartwychwstanie Chrystusa przynosi konkretne owoce również w twoim życiu.
PAP/ ed
Kolędowanie przeważnie kojarzy się nam z Bożym Narodzeniem. Mało kto jednak wie, że kolędowano - a w niektórych regionach kraju kolęduje się do tej pory - również w czasie Świąt Wielkanocnych.
YouTube / pk
Czekając na Zmartwychwstanie Chrystusa, zachęcamy was do modlitwy przygotowaną przez nas playlistą.
Kolorowe, malowane, wyklejane, wykuwane, a nawet oplatane drutem - pisanki. Znane już w starożytności, od wieku zachwycają swoim wyglądem i maestrią wykonania. Swoją imponującą kolekcję pisanek prezentuje i opowiada o niej Stanisław Groń SJ.
{{ article.description }}