Księżna Kate zakończyła chemioterapię. Jesienią zamierza wrócić do pracy. – Wszystkim, którzy kontynuują swoją własną podróż z rakiem – pozostaję z wami, ramię w ramię, ręka w rękę. Z ciemności może wyjść światło, więc niech ono świeci jasno – mówi w nagraniu zamieszczonym na Instagramie. Widać ją w otoczeniu rodziny, w spokoju i serdeczności.
Podkreśla jednak, że to nie koniec walki z chorobą i musi oszczędzać siły. Księżna stale otrzymuje wyrazy sympatii z całej Wielkiej Brytanii.
Onet.pl / jh
Jesień to czas, kiedy kasztanowiec zwyczajny staje się wyjątkowo widoczny na tle polskich krajobrazów. To nie tylko ozdoba miejskich alei, ale również cenny surowiec, który znajduje szerokie zastosowanie w różnych branżach. Zbieranie kasztanów przynosi korzyści nie tylko dla zdrowia, ale także dla domowego budżetu wielu Polaków.
Facebook.com / sport.goniec.pl / tk
Kuba Błaszczykowski to człowiek niezwykle skromny, lecz z pewnością ma wielkie serce. W niedawnej rozmowie z "EskaROCK" przyznał, że nie kieruje się w życiu materializmem. Zaznaczył, że szczęście przynosi mu rodzina.
niniwa.pl / pk
Po rowerzystach, którzy pod koniec sierpnia zdobyli Azerbejdżan, swoją wyprawę zakończyli teraz piechurzy NINIWA Team. Po raz pierwszy zmierzyli się z Afryką. Na koniec podziękowali królowi.
collider.com / tk
Twórca znanego na całym świecie serialu "The Chosen" Dallas Jenkins otworzył niezależny dom produkcyjny 5&2 Studios chcąc w ten sposób tworzyć własne uniwersum oparte na Biblii. Na liście projektów figuruje na razie pięć pozycji: serial animowany "The Chosen Adventures", spin-off Dziejów Apostolskich, program z Bearem Gryllsem oraz serial o Mojżeszu i Józefie.
PAP/dm
Tradycyjnym okrzykiem „O'zapft is” (napoczęte) nadburmistrz Monachium Dieter Reiter otworzył w sobotę w południe pierwszą beczkę piwa, inaugurując w ten sposób początek 189. Oktoberfestu. Największy na świecie festiwal piwa na monachijskiej Theresienwiese potrwa do 6 października.
PAP/dm
Przez niemal dwa miesiące, od 29 września do 25 listopada, Ziemia będzie miała aż dwa naturalne satelity - informują astronomowie. Oprócz Księżyca po orbicie ziemskiej będzie poruszała się również asteroida 2024 PT5, określana jako miniksiężyc.
PAP / pk
Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba sfotografował zderzenie galaktyki spiralnej i eliptycznej, które wspólnie znane są jako Arp 107. Układ był już obserwowany dawniej, ale z dużo mniejszą rozdzielczością. Kamera ukazała jądro dużej spiralnej galaktyki, w którym mieści się supermasywna czarna dziura. W obecnej postaci przypomina twarz.
Współczesne związki borykają się z wieloma wyzwaniami, ale jednym z najbardziej kontrowersyjnych zjawisk pozostaje tzw. białe małżeństwo. Ten nietypowy rodzaj relacji wywołuje gorące debaty – między tymi, którzy widzą w nim wzniosłość i czystość, a tymi, którzy dostrzegają w nim brak spełnienia i frustrację.
dm
Pierwszy film o Ronaldzie Reaganie w reaganowskim duchu! Bez politycznej poprawności, przepełniony optymizmem i prostotą tak charakterystycznymi dla życiowej postawy, człowieka, który zakończył zimną wojnę i doprowadził do rozpadu Związku Sowieckiego. Pełna humoru i słynnych anegdot, jednocześnie bardzo poważna opowieść o zmaganiu dobra ze złem w globalnej skali. Nikt do tej pory nie odważył się pokazać w kinie historii XX wieku w sposób tak szczery i jednoznaczny. „Reagan” to także inspirująca historia człowieka, który miał siłę zrealizować jasno wytyczony wielki cel: zmienić świat na lepsze. W polskich kinach od 27 września.
Onet.pl / jh
W poszukiwaniu przepisu na idealne śniadanie czy przekąskę, warto zwrócić uwagę na alternatywy, które łączą w sobie smakowitość z wartościami odżywczymi. Oto propozycja, która z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagające podniebienia: puszyste i miękkie placki z bananów i kefiru.
DEON.pl
Drodzy czytelnicy, z okazji 15. urodzin DEON.pl przygotowaliśmy dla was coś specjalnego. Zamiast pisać kolejny artykuł, postanowiliśmy uchylić rąbka tajemnicy i pokazać, jak pracujemy. Oczywiście z dystansem i przymrużeniem oka. Zapraszamy na naszego TikToka, gdzie czeka na was coś, czego jeszcze nie widzieliście.
onet.pl / dobrewiadomosci.net.pl / tk
Słynny piosenkarz Jon Bon Jovi uratował kobietę, która chciała skoczyć z mostu popełniając w ten sposób samobójstwo. Artysta wdał się w rozmowę z kobietą i przekonał ją, aby przeszła na drugą stronę barierek.
PAP/dm
85 lat temu, przed świtem 17 września 1939 roku, Armia Czerwona, wypełniając sowieckie zobowiązania zawarte w tajnym protokole dodatkowym do paktu Ribbentrop-Mołotow, zaatakowała Polskę. Sowiecki atak na Polskę zapoczątkował dramat setek tysięcy Polaków, zesłanych przez okupantów na „nieludzką ziemię”. Łącznie siły Armii Czerwonej skierowane w trzech rzutach przeciwko Rzeczypospolitej wynosiły ok. 1,5 miliona żołnierzy, ponad 6 tys. czołgów i ok. 1800 samolotów.
Onet.pl / jh
Dowiedz się, jakie zniżki przysługują posiadaczom legitymacji emeryta-rencisty w 2024 roku. Sprawdź, jak korzystać z ulg na komunikację, RTV, rehabilitację i wiele innych przywilejów dla seniorów.
Instagram/dm
W 2000 roku ten utwór był najlepiej sprzedającym się singlem w całej Europie. Chodzi oczywiście o utwór „Freestyler” fińskiej grupy Bomfunk MC’s. Myśląc o tym kawałku pewnie większość osób, oprócz wpadającej w ucho elektronicznych dźwięków, ma przed oczami chłopakach w białych dredach. Mowa o Marlo Snellmanie, który ma dziś 39 lat i zawodowo zajmuje się czym zupełnie innym.
Onet.pl / jh
Wobec długich kolejek do krajowych sanatoriów oraz ograniczonej oferty terapeutycznej, coraz więcej pacjentów szuka alternatyw. Narodowy Fundusz Zdrowia otwiera możliwość leczenia uzdrowiskowego poza Polską.
PAP / pk
Niedrogie, przenośne urządzenie do dokładnego pomiaru ilości plastików uwalnianych z przedmiotów codziennego użytku, takich jak butelki na wodę czy jednorazowe kubki, opracowali naukowcy z University of British Columbia.
Onet.pl / jh
Amerykański naukowiec Jeff Jones przeprowadził analizę porównawczą krajów, uwzględniając pięć kluczowych obszarów: demografię, geografię, kulturę, infrastrukturę oraz politykę. Wiemy, który z krajów najbardziej przypomina Polskę.
PAP / pk
Nawet jedna trzecia społeczeństwa zmaga się z jakąś stałą chorobą neurologiczną - powiedział PAP neurolog prof. Konrad Rejdak. Wskazał, że największym problemem są udary mózgu, których przybywa i dotykają coraz młodszych pacjentów.
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.source.name }}
{{ article.source_text }}
{{ article.description }}