Będzie wyższy od Chrystusa z Rio. W Brazylii powstaje nowa statua Jezusa

Będzie wyższy od Chrystusa z Rio. W Brazylii powstaje nowa statua Jezusa
fot. LeHuffPost / YouTube
1 miesiąc temu
PAP / France24 / pk

Każdy z nas słyszał o statule Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro – symbolu miasta i Brazylii. Już niebawem w tym samym kraju powstanie kolejny posąg Jezusa z rozpostartymi ramionami. Statua - choć w fazie budowy - robi ogromne wrażenie.

Chrystus Protektor powstaje na południu Brazylii w mieście Encantado i będzie miał 43 metry wysokości (figura Chrystusa w Rio ma tylko 38 metrów). W środku figury powstanie winda, którą będzie można dostać się do punktu widokowego na wysokości ok. 40 metrów.

Nie będzie to jednak najwyższa figura Chrystusa na świecie. Wyższy jest Chrystus z polskiego Świebodzina, który liczy, wraz z podstawą, 52,5 metra, podobnie jak figura Jezusa Buntu Burake na indonezyjskiej wyspie Sulawesi (Celebes).

Budowę figury rozpoczęto w 2019 r. z inicjatywy lokalnego polityka Adroaldo Conzattiego, który zmarł w marcu br. po zakażeniu koronawirusem. Podobnie jak ta w Rio będzie przedstawiać Chrystusa stojącego z szeroko rozwartymi ramionami.

Jak podali organizatorzy, Stowarzyszenie Przyjaciół Chrystusa, realizacja projektu, którego koszt wynosi ok. 350 tys. dolarów, ma zakończyć się przed końcem br.

Budowa finansowana jest z wpłat osób indywidualnych i firm.

Jak informuje portal France24, projekt ma zarówno inspirować wiarę, jak i zachęcać do turystyki w tym regionie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ
34,92 zł
49,90 zł

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Skomentuj artykuł

Będzie wyższy od Chrystusa z Rio. W Brazylii powstaje nowa statua Jezusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.