Film na weekend: "Makrokosmos"

Film na weekend: "Makrokosmos"
fot. Fragment plakatu / materiały dystrybutora
5 miesięcy temu

Klasyka dokumentu i nakręcony z niebywałą pieczołowitością film, który ukazuje piękno i złożoność świata przyrody. Wykorzystane w nim ujęcia i muzyka tworzą filmowe dzieło sztuki.

Tytuł: Makrokosmos / Le peuple migrateur
Reżyseria: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, Michel Debats
Scenariusz: Jacques Perrin, Stéphane Durand, Francis Roux, Jean Dorst, Guy Jarry, Valentine Perrin
Gatunek: Przyrodniczy, Dokumentalny
Produkcja: Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy. Szwajcaria
Premiera: 2001
Obsada: Philippe Labro, Jacques Perrin

"Makrokosmos" to prawdziwa uczta dla oczu i nakręcony z niebywałą pieczołowitością film dokumentalny, który zapisał się w historii filmu przyrodniczego. Choć dzieło ma już dwadzieścia lat, wciąż urzeka dynamiką zdjęć, które w pierwszych latach naszego stulecia, były niekwestionowaną nowością.

Oglądając "Makrokosmos" poznajemy wyznaczoną przez pory roku, słońce i pole magnetyczne Ziemi poruszającą i pełną niespodzianek opowieść o wędrówkach ptaków - stworzeń, które swoją wytrwałością i determinacją potrafią zawstydzić niejednego z nas. Film ogląda się bardzo przyjemnie dzięki plastycznym ujęciom i muzyce, która sama w sobie jest dziełem sztuki.

Czas poświęcony na obejrzenie "Makrokosmosu" na pewno nie będzie stracony.

Opis dystrybutora: Makrokosmos to kolejny film, po słynnym Microcosmosie, zrealizowany przez zafascynowanego światem przyrody francuskiego producenta - Jacques'a Perrina. Tym razem bohaterami filmu nie są owady, lecz majestatyczni władcy przestworzy. Makrokosmos to niezwykła opowieść o wyznaczanych przez biologiczny zegar, cyklicznych ptasich wędrówkach. Dzieło urzeka przepięknymi zdjęciami, realizowanymi w ciągu trzech lat, przez najlepszych operatorów w wielu miejscach na świecie, a także nastrojową muzyką, będącą doskonałym uzupełnieniem obrazu.

Dzięki zaawansowanej technice i zaangażowaniu twórców filmu, po raz pierwszy możemy tak wnikliwie przyglądać się stworzeniom, które podbiły przestworza. Makrokosmos przenosi nas w naturalne środowisko wielu gatunków ptaków, by uczynić z nas towarzyszy wielkich, ptasich podróży.

 

***

Nie popieramy piractwa! Skorzystaj z oficjalnych źródeł, które umożliwiają legalne oglądanie filmów: Google PlayHBO GOAppleTV lub Netflix.

Redaktor DEON.pl, dziennikarz, bloger, podróżnik i obserwator świata. Interesuje się turystyką kolejową i przyrodniczą. Lubi chodzić po górach i nurkować. Prowadzi autorskiego bloga Mapa bezdroży

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller
23,03 zł
32,90 zł

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Film na weekend: "Makrokosmos"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.