Po śmiertelnym wypadku na planie filmu „Rust” z Alekiem Baldwinem, wstrzymano zdjęcia

Po śmiertelnym wypadku na planie filmu „Rust” z Alekiem Baldwinem, wstrzymano zdjęcia
(Fot. pl.depositphotos.com)
1 miesiąc temu
PAP/dm

Kręcenie filmu „Rust” z Alekiem Baldwinem zostało oficjalnie wstrzymane po śmiertelnym wypadku na planie - informuje agencja AP. Producent westernu tłumaczył, że nie jest to koniec prac nad filmem, a raczej pauza w procesie jego produkcji - dodała agencja.

Do tragedii doszło w czwartek na farmie Bonanza Creek Ranch koło miasta Santa Fe w stanie Nowy Meksyk w trakcie kręcenia filmu „Rust”. Kiedy broń w ręku Baldwina wypaliła, zginęła autorka zdjęć do filmu Halyna Hutchins, a ranny został reżyser Joel Souza.

Producenci filmu poinformowali w e-mailu do całej ekipy filmowej, że prace nad nim zostały zawieszone przynajmniej na czas policyjnego śledztwa.

„Choć łamie nam to serca i ciężko cokolwiek przewidzieć, teraz, w tym momencie robimy pauzę, a nie kończymy (produkcji)” - napisali.

Kierownictwo filmu przekazało, że ekipa filmowa współpracuje ze służbami, a także sama prowadzi przegląd bezpieczeństwa na planie. Producenci oświadczyli, że służą członkom ekipy wsparciem w żałobie.

Urodzony w 1958 roku Baldwin to jeden z najbardziej rozpoznawalnych aktorów amerykańskich. Grał w takich filmach jak „Poślubiona mafii”, „Polowanie na Czerwony Październik”, „Zawód pan młody”, „Ucieczka gangstera” czy „Notting Hill”. Był zagorzałym krytykiem poprzedniego prezydenta USA Donalda Trumpa, którego parodiował w programie rozrywkowym NBC „Saturday Night Live”, za co w 2017 otrzymał nagrodę Emmy.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Po śmiertelnym wypadku na planie filmu „Rust” z Alekiem Baldwinem, wstrzymano zdjęcia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.