Jeździ na wózku inwalidzkim i spełnia się w tańcu. W pasji wsparli ją ludzie dobrej woli

Jeździ na wózku inwalidzkim i spełnia się w tańcu. W pasji wsparli ją ludzie dobrej woli
Fot. Nayeli Dalton / Unsplash / Facebook
1 miesiąc temu
przemysl.naszemiasto.pl / kb

Mimo że porusza się na wózku inwalidzkim to nawet ta sytuacja nie przeszkadza jej tańczyć. Co więcej 15-letnia Sara Staszyszyn z Przemyśla bierze udział w wielu zagranicznych turniejach.

Udział w zawodach jest jednak kosztowny. Na takie wydatki nie stać rodziców 15-latki. Na szczęście z pomocną dłonią wyszli ludzie dobrej woli. 

W pomoc zaangażował się Grzegorz Lewandowski, z Przemyśla. Dzięki jego działaniom w ubiegłym roku udało się zebrać pieniądze na specjalistyczny wózek do tańców dla Sary.

Sara może nadal tańczyć

"Z żoną Eweliną zdecydowaliśmy, że będziemy finansować wszystkie wyjazdy Sary na turnieje w Polsce i za granicą. Teraz, gdy jest jeszcze nastolatką i oczywiście później, jak będzie już dorosłą osobą - mówił Krzysztof Kuncelman z Przemyśla, właściciel m.in. firmy Ogólnopolska Baza Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Ta decyzja została ogłoszona w trakcie uroczystości w Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym "Nad Jaworem" w Przemyślu. W wydarzeniu uczestniczyły Sara wraz z mamą. 

15-latka cierpi na wrodzoną łamliwość kości. Jest to choroba genetyczna, nieuleczalna. Nieprawidłowa budowa kolagenu skutkuje nadmierną kruchliwością tkanki kostnej. Bardzo łatwo o złamania. 

Źródło: przemysl.naszemiasto.pl / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Małgorzata Solecka
6,98 zł
34,90 zł

Twoje zdrowie jest zbyt cenne, abyś stracił je przez absurdy systemu

Najważniejsza jest diagnoza. Wszyscy wiemy, że polska opieka zdrowotna jest chora, ale czy w zetknięciu z nią jesteśmy bezradni?
Czy lekarstwa muszą być takie drogie?

Skomentuj artykuł

Jeździ na wózku inwalidzkim i spełnia się w tańcu. W pasji wsparli ją ludzie dobrej woli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.