Maciej Zięba OP: chciałbym, aby na moim pogrzebie zagrał Deep Purple

Maciej Zięba OP: chciałbym, aby na moim pogrzebie zagrał Deep Purple
fot. Pope Leadership / YouTube
1 tydzień temu
Dominikańskie Duszpasterstwo Powołań / YouTube

Dominikanin w czasie spotkania z młodzieżą odpowiedział na kilka nieoczywistych pytań. O tych ciekawostkach z jego życia z pewnością nie wiedzieliście.

Dominikańskie Duszpasterstwo Powołań opublikowało na swoim kanale YouTube poruszający film poświęcony Maciejowi Ziębie OP. Zakonnik odpowiada w nim m.in. na pytanie o to, kim chciałby zostać, gdyby nie był dominikaninem, oraz jaki utwór - oprócz "Salve Regina" - chciałby "usłyszeć" na swoim pogrzebie.

Ojciec Maciej Zięba poruszył również wątek nienawiści międzyludzkiej.

"Przyjście Chrystusa to dowód bezgranicznej miłości Pana Boga. Jego straszna śmierć pokazuje, jak w ten świat głęboko wkroczyło zło, jaka jest potęga nienawiści. Tylko o Chrystusie można powiedzieć, że przeszedł wszystko dobrze. A jednak został zabity rękami zwykłych ludzi" - powiedział ze smutkiem dominikanin.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Zięba OP
39,90 zł

Moim celem jest ukazanie aktualności przesłania Jana Pawła II, by dopomóc w rozumieniu chrześcijańskiego powołania, Kościoła i świata. Ale aby to uczynić, trzeba też zrozumieć jego pontyfikat. I o tym jest ta książka. Nie unikam...

Skomentuj artykuł

Maciej Zięba OP: chciałbym, aby na moim pogrzebie zagrał Deep Purple
Komentarze (7)
EP
Elżbieta Paszk
14 stycznia 2021, 13:33
Przede wszystkim ś.p. Ojciec Zięba powiedział , ze oprócz Salve Regina mogłaby być "Muzyka na pogrzeb Królowej Marii " Henryka Purcella małej orkiestry , którą ma w komórce. Potem dopiero ( " bo taniej ") zaproponował konkretny utwór Deep Purple. Tytuł jest trochę mylący .
CX
~czloax x
6 stycznia 2021, 10:58
Małe sprostowanie: nie wiem czy msza może być "kontemplacyjna" ale mówiło się, że brak śpiewów i muzyki był pomyślany dla ludzi o raczej kontemplacyjnym usposobieniu.
CX
~czloax x
4 stycznia 2021, 23:28
Na mszy pogrzebowej w mojej rodzinie grano When the Saints go Marching in. Poczułem jak bym uczestniczył w profanacji. Nie pojmuję motywacji tych ludzi. Gdy byłem w apostazji, byłem rockmanem z gitarą a gdy, Bogu chwała, zawezwał mnie Pan do powrotu, jedna znajoma zachwalała kościół na ulicy tej a tamtej, gdzie są "fajne" msze z gitarami i śpiewami. Odmówiłem bo dla mnie Bóg to majestat. Co najwyżej chóralna lub organowa. A potem znalazłem najlepsze - mszę bez jakiegokolwiek muzyki - kontemplacyjną. Co Deep Purple mogą mieć wspólnego z powagą pogrzebu? A co umarłemu po muzyce? Dziwni ludzie.
AP
Anna Pieczyńska-Sulik
6 stycznia 2021, 14:11
Nie dziwni, tylko inni niż my sami. Z inną wrażliwością. Niekoniecznie gorszą. Przestańmy wreszcie oceniać, zwłaszcza Człowieka tego formatu.
CX
~czloax x
7 stycznia 2021, 23:03
Nie człowieka oceniłem bo nawet pojęcia nie mam kto to jest. Ustosunkowałem się do tego, co napisano: Deep Purple na pogrzebie.
AL
~Andrzej Liszka
4 stycznia 2021, 22:33
Oczywiście chodziło mi o Sylwestra na Jamnej:) a nie na Jasnej.Kto był ten wie
AL
~Andrzej Liszka
4 stycznia 2021, 22:29
Naprawdę wybitny człowiek. Miałem Go sposobność wysłuchać na żywo podczas "Sylwestra na Jasnej". Zrobił na mnie wielkie wrażenie.( Wtedy nie wiedziałem, że to "gruba" Dominikańska ryba;)) .Boży człowiek .

Skomentuj artykuł

Maciej Zięba OP: chciałbym, aby na moim pogrzebie zagrał Deep Purple
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.