Młoda aktorka ze znanego serialu walczy z rakiem piersi

Młoda aktorka ze znanego serialu walczy z rakiem piersi
fot. miranda.mckeon / instagram.com
1 miesiąc temu
stacja7.pl / ml

19-letnia Miranda McKeon znana jest z serialu "Ania, nie Anna". Kilka miesięcy temu zdiagnozowano u niej raka piersi. Tak McKeon mówi o walce ze swoją chorobą.

“Wszyscy dziewiętnastolatkowie powinni mieć ten przywilej. Przez ostatnie trzy miesiące powoli traciłam włosy i spędzałam dużo czasu przed lustrem wyobrażając sobie siebie łysą. W rezultacie ten ostatni krok, szczerze nie był wielkim szokiem” - powiedziała w jednym w wywiadów.

W czerwcu młoda aktorka wyczuła guz na swojej piersi. Mimo faktu, że został zdiagnozowany bardzo wcześnie, nowotwór szybko się rozwijał. Ostatnio aktorka przekazał swoim fanom, że jest w trzecim stadium choroby, a komórki nowotworowe pojawiły się w węzłach chłonnych. Zaznacza jednak, że nie zamierza się poddawać i jest zdeterminowana, żeby wygrać z chorobą.

Młoda aktorka walczy z rakiem

W końcu McKeon zdecydowała się także na trudny krok ogolenia głowy. Jak sama przyznała, było to dla niej bardzo trudne, choć jej praca wiąże się z częstą zmianą wizerunku.

"Zrobiłam coś!!!! Zaledwie kilka dni przed moją ostatnią chemią, nadszedł czas, aby odpuścić i wreszcie ogolić głowę. Od momentu zdiagnozowania, włosy były głównym powodem stresu – może nawet większym niż mój ogólny stan zdrowia.To nie są „tylko włosy” i nie „odrastają” (choć odrosną) – w ciągu ostatnich czterech miesięcy zdałam sobie sprawę, ile włosy znaczą dla kobiecości" - napisała w jednym z postów w mediach społecznościowych.

Aktorka przyznała, że jeszcze kilka miesięcy temu nie zdawała sobie sprawy z tego, jak bardzo ważne dla codziennego poczucia piękna jest to, co straciła przez chorobę.

"Nigdy nie zdawałam sobie sprawy, jak wiele radości sprawia mi codzienne poczucie piękna i jak bardzo określają mnie moje włosy. Wszyscy dziewiętnastolatkowie powinni mieć ten przywilej. Przez ostatnie trzy miesiące powoli traciłam włosy i spędzałam dużo czasu w lustrze wyobrażając sobie siebie łysą. W rezultacie ten ostatni krok, szczerze nie był wielkim szokiem" - napisała w kolejnym poście.

W październiku obchodzimy Miesiąc Świadomości Raka Piersi. 15 z kolei przypadł Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Celem tych inicjatyw jest podnoszenie świadomości w związku z nowotworami. Zwłaszcza w czasie pandemii ich wykrywalność drastycznie spadła. Wcześniejsze wykrycie nowotworów znacząco zwiększa możliwość ich wyleczenia.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Dorota Mazur
6,50 zł

Modlitewnik dla osób, których doświadczyła choroba nowotworowa, jak i dla tych, którzy im towarzyszą. Znajdziemy tu modlitwy do świętego Peregryna, który jest patronem chorych na raka, jak również do innych świętych. Dodatkowo książkę wzbogacają świadectwa...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Młoda aktorka ze znanego serialu walczy z rakiem piersi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.