Oxford i Cambridge już nie są najlepsze. Wygrał St Andrews

Oxford i Cambridge już nie są najlepsze. Wygrał St Andrews
4 tygodnie temu
PAP/mk

University of St Andrews ze Szkocji okazał się najlepszym brytyjskim uniwersytetem, pokonując w rankingu "The Times and The Sunday Times Good University Guide" słynne uczelnie Oxford i Cambridge.

Szkocki University of St Andrews wygrał to zestawienie po raz pierwszy. Po raz pierwszy również w sporządzanym od 30 lat rankingu brytyjskich uniwersytetów triumfował inna uczelnia niż Oxford lub Cambridge.

Założony na początku XV w. University of St Andrews jest najstarszym szkockim uniwersytetem. Uczelnia stale jest w czołówkach rankingów brytyjskich uniwersytetów i w ostatnich latach zmniejszała stratę punktową do Oksfordu i Cambridge W czasie pandemii COVID-19, gdy wszystkie uczelnie musiały na dłuższy czas przestawić się na nauczanie zdalne, St Andrews zanotował - w odróżnieniu od konkurencji - tylko nieznaczny spadek w kategorii satysfakcji studentów z nauczania. To pozwoliło mu wysunąć się na pierwsze miejsce.

"Osiągnięcie St Andrews jakim jest pierwsze miejsce w naszym rankingu nie powinno być niedoceniane. To nie jest przypadek. Uniwersytet od kilku lat zbliżał się do duopolu Oxbridge dzięki bardzo wysokiemu poziomowi satysfakcji studentów, osiągając szczyt w ciągu ostatniego roku, mimo zakłóceń spowodowanych pandemią" - powiedział Alastair McCall, redaktor "The Times and The Sunday Times Good University Guide".

W rankingu oprócz satysfakcji studentów brane są pod uwagę takie czynniki jak jakość nauczania, jakość badań naukowych, odsetek studentów kończących naukę, perspektywy zawodowe absolwentów, wysokość czesnego.

W tegorocznej edycji sklasyfikowano 132 uniwersytety. Kolejne miejsca zajęły Uniwersytet Oksfordzki, Uniwersytet w Cambridge, Imperial College London, London School of Economics, Durham University, University College London i University of Warwick.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Benedykt XVI
20,94 zł
29,90 zł

Prawda znaczy coś więcej niż wiedza: poznanie prawdy prowadzi nas do odkrycia dobra. Prawda przemawia do całego człowieka i zachęca nas, byśmy na nią odpowiedzieli całym naszym istnieniem.

PONADCZASOWE WYKŁADY JEDNEGO Z NAJWIĘKSZYCH MYŚLICIELI NASZYCH...

Skomentuj artykuł

Oxford i Cambridge już nie są najlepsze. Wygrał St Andrews
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.