Po wygranym meczu uklęknął, by podziękować Bogu

Po wygranym meczu uklęknął, by podziękować Bogu
(fot. facebook.com/konrad.cop)
1 miesiąc temu
facebook.com / pp

"Dziękuję Ci za radość, jaką daje sport i gra. Dziękuję Ci za braterstwo i przyjaźń, jakich dzięki nim doświadczam" - napisał trener młodych siatkarzy.

Konrad Cop to trener młodych siatkarzy UMKS MOS Wola Warszawa. Kilka tygodni temu jego drużyna wywalczyła sobie złoto na Mistrzostwach Polski w Dębicy. Po zwycięstwie trener postanowił napisać na Facebooku podziękowania do... Pana Boga. Umieścił też zdjęcie, na którym widać jak klęczy na boisku. Przeczytajcie! 

Oto treść posta jaki pojawił się na Facebooku trenera tuż po zwycięstwie jego drużyny: 

"Boże, Ty wiesz, że nie żyję sam na świecie. Drugi człowiek to wielki dar. Dlatego dziękuję za ludzi, których stawiasz na mojej drodze. Dziękuję za moją drużynę, za trenerów, działaczy, za tych, którzy dbają o nasze zdrowie i wszystkich, którzy pracują dla dobra drużyny. Pomóż mi mądrze pokierować tymi młodymi ludźmi, bym przez właściwy trening przyczynił się do rozwoju ich sportowych, osobowych i duchowych umiejętności.

Dziękuję Ci za radość, jaką daje sport i gra. Dziękuję Ci za braterstwo i przyjaźń, jakich dzięki nim doświadczam. Nie pozwól, bym w zwycięstwie był wyniosły, a w porażce tracił nadzieję. Wszystko, cokolwiek stworzyłeś, wychwala Ciebie, także ciało człowieka. Pomóż mi wysławiać Cię we wszystkim, a w końcu daj mi nagrodę, jaką obiecałeś zwycięzcy. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen."

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomáš Halik
20,94 zł
34,90 zł

Najlepsza książka teologiczna w Europie

Nagroda Europejskiego Stowarzyszenia Teologii Katolickiej 2011

Główną różnicę między wiarą a ateizmem dostrzegam w cierpliwości. Ateizm i religijny fundamentalizm oraz entuzjazm zbyt łatwej wiary są uderzająco podobne do siebie w tym, jak...

Skomentuj artykuł

Po wygranym meczu uklęknął, by podziękować Bogu
Komentarze (1)
AE
~Anna Elżbieta
15 sierpnia 2020, 13:57
Piękne! Serce rośnie, gdy się czyta taki tekst, takie świadectwo wiary.

Skomentuj artykuł

Po wygranym meczu uklęknął, by podziękować Bogu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.