Polscy miliarderzy, Solorz i Sołowow, chcą zbudować elektrownię atomową

Polscy miliarderzy, Solorz i Sołowow, chcą zbudować elektrownię atomową
Fot. vencav/depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP/mk

Zygmunt Solorz i Michał Sołowow, uważani za najbogatszych ludzi w Polsce, zamierzają wspólnie zbudować elektrownię atomową w Polsce - informuje "Puls Biznesu".

Według informacji "Pulsu Biznesu" miliarderzy mają w planach zbudowanie elektrowni jądrową na bazie aktywów Zespołu Elektrowni Patnów-Adamów-Konin, który należy do Zygmunta Solorza. Na elektrownię złoży się od czterech do sześciu mikroreaktorów typu SMR - podaje w środę "Puls Biznesu".

Gazeta zauważa, że Zygmunt Solorz i Michał Sołowow to dwaj najwięksi polscy prywatni przedsiębiorcy. Pierwszy kontroluje m.in. Cyfrowy Polsat, operatora telefonii cyfrowej Plus i ZE PAK, a drugi - firmy przemysłowe, m.in. kauczukowy Synthos.

We wtorek ogłosili, że podjęli decyzję o rozpoczęciu wspólnego projektu, którego celem jest budowa w Pątnowie elektrowni jądrowej.

Z komunikatu wynika, że elektrownia będzie bazowała na amerykańskich technologiach tzw. małych reaktorów modułowych (SMR). Ma ich być od czterech do sześciu o mocy 300 MW każdy.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso
25,83 zł
36,90 zł

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Skomentuj artykuł

Polscy miliarderzy, Solorz i Sołowow, chcą zbudować elektrownię atomową
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.