Pomóż stworzyć wystawę ze zdjęciami Jana Pawła II

Pomóż stworzyć wystawę ze zdjęciami Jana Pawła II
(fot. episkopat.pl)
1 miesiąc temu
materiały prasowe / pp

"Nie martwcie się jakością, czy wykonaniem, każde zdjęcie jest dobre, jeśli niesie ze sobą dobre wspomnienia!"

Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II Muzeum Narodowe w Krakowie przygotowuje wystawę "Karol Kardynał Wojtyła. Fotografie Adama Bujaka" i zachęca widzów do nadsyłania ciekawych zdjęć z domowych archiwów. Powstanie z nich "ściana wspomnień".

Adam Bujak przez niemal 50 lat fotografował Karola Wojtyłę. Od pierwszego zdjęcia zrobionego przez niego w katedrze na Wawelu w 1958 roku powstało kilkadziesiąt tysięcy kadrów. Wystawa, którą od 19 czerwca będzie można oglądać w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich koncentruje się na wątkach krakowskich w biografii papieża, ukazując go, jako metropolitę krakowskiego, kardynała i wreszcie Jana Pawła II goszczącego w Krakowie podczas pielgrzymek do Polski.

Akcja "Takim go pamiętam" rozpoczęła się 2 czerwca i potrwa aż do 8 listopada 2020 roku. Jej celem jest stworzenie ściany wspomnień w przestrzeni wystawy fotografii Adama Bujaka. "Być może macie zdjęcia, z czasów kiedy Papież był jeszcze obecny wśród nas, może mieliście ten zaszczyt spotkać go osobiście, a może są w Waszym domu fotografie, które są Wam wyjątkowo bliskie, bo powiązane z osobą charyzmatycznego Polaka. Nie martwcie się jakością, czy wykonaniem, każde zdjęcie jest dobre, jeśli niesie ze sobą dobre wspomnienia!" - zachęcają organizatorzy. 

Jak to zrobić?

  • Wybierz zdjęcie.
  • Zeskanuj. 
  • Dodaj krótki opis: gdzie zostało zrobione, w jakiej sytuacji zostało wykonane, jakie emocje mu towarzyszyły?
  • Zapoznaj się z regulaminem.
  • Prześlij na wskazany adres mailowy: rokjp2@mnk.pl.

Zgodnie z regulaminem uczestnikiem akcji może być wyłącznie autor zdjęcia lub osoba posiadające majątkowe prawa autorskie do zdjęcia. Nie zezwala się na stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęć pochodzących z różnych plików, a jeśli na fotografiach znajduje się wizerunek jakiejś osoby, uczestnik powinien dołączyć pisemną zgodę tej osoby na nieodpłatną publikację i rozpowszechnianie jej wizerunku. Nie wszystkie zdjęcia, które zostaną przysłane będą wykorzystane.

Regulamin i więcej informacji dostępne są na stronie muzeum.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Joanna Wilkońska
7,95 zł
15,89 zł

Jan Paweł II - papież, mistyk, filozof, pisarz, poeta i dramaturg, a przy tym niestrudzony pielgrzym, orędownik pojednania, człowiek wrażliwy na ludzką biedę. Pokorną służbą i bezpośrednim sposobem bycia zdobywał ludzkie serca. Przynaglany miłością do...

Skomentuj artykuł

Pomóż stworzyć wystawę ze zdjęciami Jana Pawła II
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Pomóż stworzyć wystawę ze zdjęciami Jana Pawła II
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.