22-latka je larwy na TikToku w dżungli. Nagranie ma ponad 6 mln wyświetleń

22-latka je larwy na TikToku w dżungli. Nagranie ma ponad 6 mln wyświetleń
Fot. Jóvenes Líderes tv / Youtube
2 miesiące temu
PAP/ kb

Cunhaporanga Tatuyo, 22-letnia tiktokerka należąca do amazońskiego plemienia Tatuyo, ma ponad 6 mln obserwatorów na platformie społecznościowej. Na filmikach pokazuje kulturę swojego ludu: tańce, muzykę i zwyczaje kulinarne m.in. jedzenie larw - informuje "the Washington Post".

Cunhaporanga, która płynnie mówi po portugalsku i uważa się za Brazylijkę, postanowiła założyć konto na TikToku w trakcie pandemii. W jej wiosce mieszka ponad 20 osób. Z powodu koronawirusa turyści przestali ich odwiedzać, więc praktycznie stracili kontakt z resztą świata.

Konto tiktokerki zyskało popularność, kiedy opublikowała wideo, na którym je dużą larwę żuka. "Ludzie pytają, czy to prawda, że jemy larwy. Jasne, że tak! Chcecie zobaczyć?" - mówiła, trzymając robaka. W ciągu 18 miesięcy zyskała ponad 6 mln obserwatorów, którzy chcą poznać jej życie codzienne.

22-latka je larwy na TikToku

Członkowie plemienia Tatuyo malują twarze na jasnoczerwono, noszą duże pióropusze i żyją w sąsiedztwie papug ara. Cunhaporanga na swoim profilu ostrzegła, że te ptaki nie powinny być traktowane jako zwierzęta domowe.

"The Washington Post" zauważył, że media społecznościowe są szansą na to, by poznać życie mieszkańców Amazonii z ich perspektywy, a nie dziennikarzy, aktywistów czy akademików. "To duża szansa. Brazylijczycy niewiele wiedzą o ludności rdzennej i z tego powodu rodzą się różne okropne stereotypy na nasz temat, np. to, że rdzenni ludzie są leniwi i nieszczęśliwi" - powiedział Beto Marubo z plemienia Marubo. Jego wioska otrzymała niedawno połączenie z internetem i zyskuje coraz większą popularność w sieci.

Cunhaporanga chce kontynuować swoją działalność, ale nie wie, jak długo będzie mogła. Miesięczny rachunek za internet dla wioski wynosi 65 dolarów. "To bardzo drogo" - mówi.

Źródło: PAP / kb

 

Na początek jesieni, w dniach 23-30 września,  mamy dla was rabat do 40 proc. na publikacje WAM i MANDO oraz 15 proc. na książki innych wydawców. Wpisz kod: JESIEN21D

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Mucha
20,93 zł
29,90 zł

Filmy edukacyjne z serii: O co chodzi? adresowane są głównie do uczniów klas starszych szkoły podstawowej i szkół średnich. Dotyczą problemów, z którymi młody człowiek styka się w codziennym życiu. Nie zawsze samodzielnie znajduje odpowiedź...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

22-latka je larwy na TikToku w dżungli. Nagranie ma ponad 6 mln wyświetleń
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.