Spotkanie ze świadectwem: 3 słowa, które zmieniły życie kibola [PATRONAT]

Spotkanie ze świadectwem: 3 słowa, które zmieniły życie kibola [PATRONAT]
(fot. Jacek Taran)
Wydawnictwo Esprit

12 listopada, o godz. 19, w Kamieniołomie Jana Pawła II w Krakowie były kibol Bogdan „Kryzys” Krzak opowie o drodze nawrócenia, którą rozpoczęły trzy, przypadkiem usłyszane, słowa. Jego rozmówcą będzie raper Arkadio oraz dziennikarz „Gościa Niedzielnego” Marcin Jakimowicz.

Dzieciństwo pozbawione nadziei i miłości. Następnie przemoc, kibolskie ustawki i alkohol... Wszystko zmieniły zaledwie jedno spotkanie i aż trzy słowa. Oto poruszająca historia Bogdana „Kryzysa” Krzaka, który opowiada o swoim życiu w książce „Siema, Kryzys”. 

“Po lekcjach spędzałem czas z kumplami. Zaczęły się kibolskie akcje. Gdy tylko zaczynałem się bać, piłem i znów mogłem kozaczyć. Chodziłem po mieście i niczego się nie bałem. Mimo że osiedla miały między sobą „kosę”, nikt mnie nie ruszał. Zawsze mogłem liczyć na ekipę. Co nas łączyło? Bieda i trudności w rodzinach.” wspomina swoją młodość Bogdan Krzak. 

“Siema Kryzys!” to książka w której Bogdan “Kryzys” Krzak opowiada Marcinowi Jakimowiczowi z „Gościa Niedzielnego” o trudnych doświadczeniach dzieciństwa, z którego pamięta siniaki, pijanego ojca, uczucie głodu oraz rozłąkę z bratem. Wejście w dorosłość to z kolei przemoc, lejący się strumieniami alkohol, kłótnie z żoną. W rozmowie z dziennikarzem “Kryzys” wspomina jak trzy słowa: „dobrze,
że jesteś”, usłyszane podczas pewnego wieczoru, dały początek głębokiej przemianie. Książka to zapis rozmowy o życiu, którego jedyną nadzieją było samobójstwo i o przemianie, która życiu dała nową nadzieję.

Bogdan “Kryzys” Krzak jest dzisiaj szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem. Kiedyś jego największą miłością było BKS Bielsko, dziś jest nią Bóg. Swoje trudne doświadczenia i wychodzenie z kryzysów wykorzystuje obecnie w pracy z młodzieżą - jest wychowawcą i instruktorem Terapii Uzależnień w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja” w Bielsku-Białej. Założył również fundację Moc Dobra. 

12.11.2019 w Kamieniołomie Jana Pawła II w Krakowie o godzinie 19:00, odbędzie się spotkanie autorskie z Bogdanem “Kryzysem” Krzakiem, którego gośćmi będą również: Marcin Jakimowicz - dziennikarz “Gościa Niedzielnego” oraz Arkadiusz “Arkadio” Zbozień - raper, freestylowiec, mówca, pomysłodawca ogólnopolskiej akcji “Rób to co kochasz”. 

Dołącz do wydarzenia na FB >>

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spotkanie ze świadectwem: 3 słowa, które zmieniły życie kibola [PATRONAT]
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.