Powrót święta dobrych książek. 26. Targi Wydawców Katolickich

Powrót święta dobrych książek. 26. Targi Wydawców Katolickich
Targi Wydawców Katolickich (fot. materiały prasowe organizatora)
2 miesiące temu
materiały prasowe

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19, Targi Wydawców Katolickich wracają do Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Impreza odbędzie się w dniach 23-26 września 2021 r.

Będzie to już 26. edycja najważniejszego wydarzenia wystawienniczego, o charakterze ogólnopolskim, dedykowanego publikacjom o tematyce religijnej.

Podczas tegorocznej odsłony targów swój wydawniczy dorobek zaprezentuje blisko 100 wystawców, wśród których znajdą się oficyny kościelne, zakonne oraz świeckie z całego kraju. Również tym razem nie zabraknie przedstawicieli wydawców zagranicznych. Tym razem w rolę Gościa Honorowego wcieliło się Archiwum Watykańskie.

Główne atuty Targów Wydawców Katolickich to prezentowana produkcja wydawnicza - kilkanaście tysięcy najważniejszych tytułów z oferty wydawców religijnych, wydanych w ostatnich latach na rodzimym rynku oraz liczący kilkadziesiąt godzin program wydarzeń towarzyszących: spotkań autorskich, prezentacji nowości wydawniczych, paneli dyskusyjnych.

– Przywiązanie czytelników, jakiego dowody trafiały do SWK nieustannie przez cały okres pandemii inspirował i dopingował nas do intensywniejszej pracy, do praktycznej relacji nowych pomysłów. Zewsząd dochodziły nas informacje na temat tęsknoty jaka towarzyszyła nam wszystkim na myśl o tym Święcie Dobrej Książki, które przez minione ćwierćwiecze na trwałe zapisało się w kalendarzu polskich wydarzeń targowych dedykowanych książce - mówi ks. Roman Szpakowski, prezes zarządu Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Targi tradycyjnie będą spotkaniem ze słowem w każdym jego wymiarze: mówionym, pisanym, drukowanym oraz ilustrowanym obrazem i dźwiękiem. Ze względu na swój interdyscyplinarny charakter nie ograniczają się więc do prezentacji Dobrego Słowa wyłącznie za pośrednictwem drukowanych publikacji książkowych. W równym stopniu koncentrują się na promocji publikacji elektronicznych i książek audio. W programie towarzyszącym tradycyjnie nie zabraknie także bogatej oferty filmowej, na która złoży się kilkanaście produkcji fabularnych i dokumentalnych.    

Każda kolejna edycja targów to szansa na realizację nowych pomysłów organizacyjnych, zarówno w zakresie prezentacji oferty wydawniczej, jak i wydarzeń towarzyszących. Spotkania autorskie, promocje książek, dyskusje panelowe, wystawy odbędą się w salach Zamku Królewskiego oraz namiotach ustawionych tuż przed Arkadami Kubickiego.

Z targami nierozerwalnie związana jest Nagroda Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS. Wyniki tegorocznej konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystości oficjalnego otwarcia targów, która odbędzie się w czwartek 23 września o godz. 12 w Arkadach Kubickiego. Wręczenie Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2021 zaplanowano natomiast podczas Uroczystej Gali i koncertu w dniu 25 września 2021 r. (godz. 19.30) w Katedrze Polowej Wojska Polskiego, Warszawa, ul. Długa 13/15.

Tradycyjnie jeszcze przed rozpoczęciem targów ogłoszeni zostaną laureaci Nagrody Mały FENIKS 2021. Szczegóły pojawią się w kolejnych komunikatach prasowych, stronie www.swk.pl oraz na profilu wydarzenia w serwisie Facebook.

Z uwagi na bezpieczeństwo odwiedzających targi organizatorzy zachowują należytą ostrożność. Podczas pobytu w Arkadach Kubickiego, salach Zamku Królewskiego oraz salach spotkań autorskich i dyskusji odwiedzających proszeni są o używanie maseczek ochronnych oraz dezynfekcję rąk w specjalnie przygotowanych i wyznaczonych do tego punktach.   

Godziny otwarcia Targów:

Czwartek (23 września): 10.00 – 18.30

Piątek (24 września): 9.00 – 18.30

Sobota (25 września): 9.00 – 18.30

Niedziela (26 września): 9.00 – 17.30

Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: www.swk.pl

Wydarzenie można śledzić także na profilu targów w serwisie Facebook: Targi Wydawców Katolickich | Facebook.

XXVI Targi Wydawców KatolickichXXVI Targi Wydawców Katolickich

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Janet Skeslien Charles
25,75 zł
42,90 zł

Bestseller „New York Timesa”

Niezwykła historia o miłości, przyjaźni i sile literatury w czasach II wojny światowej 

Odkryj świat, w którym magia książek niesie otuchę nawet w najczarniejszej godzinie

Odile dostaje wymarzoną pracę...

Skomentuj artykuł

Powrót święta dobrych książek. 26. Targi Wydawców Katolickich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.