Startuje drugi sezon dominikańskiego podcastu o liturgii

Startuje drugi sezon dominikańskiego podcastu o liturgii
Fot. Depositphotos.com
2 tygodnie temu
KAI/mł

Gospodarzem jest o. Łukasz Miśko OP, prezes Fundacji Dominikański Ośrodek Liturgiczny, a gośćmi - "fascynujący ludzie z szeroko pojętego świata liturgii". Dziś rozpoczyna się drugi sezon podcastu "zDOLni”. Odcinki będa emitowane co dwa tygodnie. 

"Od czasów pandemii, kiedy zostaliśmy odcięci od spotkań z naszymi Przyjaciółmi na żywo, cyklicznie rozmawiamy przy herbacie lub kawie z tymi, którzy przez okno tajemnicy patrzą w głąb samego Boga." - czytamy na stronie internetowej podcastu. Jak wspomina o. Miśko, minął już ponad rok, od kiedy powstał pomysł przygotowania podcastu „zDOLni”.

- W czasie pierwszego narodowego lockdownu, przy prawie całkowitym zakazie przemieszczania się, patrzyliśmy przestraszeni z okien naszych mieszkań na świat, który tak gwałtownie zaczął się zmieniać. W naszej serii chodziło pierwotnie o to, żeby - używając okiennej metafory - pokazać coś więcej niż widoczne z okien puste ulice i zamknięte parki - przypomina.

W ramach rozmów z przyjaciółmi Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego będzie można usłyszeć m.in. historię niedawno ochrzczonej pochodzącej z Tunezji uczestniczki katechumenatu oraz jej matki chrzestnej, amerykańskiej teolożki z Krakowa, poznać bliżej br. Fabiana, znawcę skarbów dominikańskich zakrystii czy zobaczyć, kim są i jak służą Kościołowi świeccy dominikanie.

- Choć sytuacja się zmieniła i inaczej już przeżywamy bieżący etap pandemii, to wierzę, że dotknięte przez nas ponadczasowe tematy nadal są warte uwagi. Cieszę się, że będziemy mogli spotykać się w „zDOLnych” przez kolejne tygodnie tej wiosny - mówi o. Miśko.

W ramach pierwszego sezonu, który emitowany był w ubiegłym roku, można było usłyszeć m.in. opowieści o. Mirosława Pilśniaka OP na temat liturgicznych i muzycznych przemian w krakowskim klasztorze ojców dominikanów na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, historie Uli Rogali i Dawida Kusza OP, rozmawiających o nowej muzyce liturgicznej czy dyskusję o przygotowaniach dorosłych do sakramentów z odpowiedzialnymi za Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny w Łodzi.

Dotychczasowych i nowych nagrań można słuchać na stronie projektu www.fdol.pl/zdolni, a także za pośrednictwem najpopularniejszych platform: YouTube, Spotify i Apple Podcasts. Wszystkie materiały dostępne są bezpłatnie, ale odbiorcy zadowoleni z wartościowych treści mogą wesprzeć realizację kolejnych odcinków poprzez zbiórkę. 

Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny z Krakowa dąży do tego, by wszyscy mogli świadomie uczestniczyć w pięknej liturgii. Organizuje warsztaty, rekolekcje i katechezy, wydaje książki i nagrania muzyczne oraz tworzy przedmioty, które podkreślają treść i godność celebracji liturgicznej, a także organizuje środowisko osób zaangażowanych w odnowę liturgii. Jest organizacją pożytku publicznego.

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Betty Drescher, John Drescher
24,43 zł
34,90 zł

Każdy dzień to okazja, żeby pokochać na nowo

Jedną z najtrafniejszych definicji miłości wypowiedział ktoś, kto miał za sobą wiele lat małżeństwa: „Miłość jest tym wszystkim, przez co się razem przeszło”.

John i Betty Drescherowie...

Skomentuj artykuł

Startuje drugi sezon dominikańskiego podcastu o liturgii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.