Zbudował Watykan z 67 tys. klocków Lego podczas pandemii

Zbudował Watykan z 67 tys. klocków Lego podczas pandemii
Fot. Rocco Buttliere / YouTube.com
1 miesiąc temu
catholicreview.org / tk

Włoski architekt Rocco Buttliere zbudował makietę Watykanu z klocków Lego podczas pandemii COVID-19. Zużył do tego aż 67 tys. elementów. Budowa zajęła mu ponad 500 godzin.

Replikę Państwa Watykańskiego architekt stworzył podczas pandemii w 2020 roku. Model został skonstruowany w skali 1:650 i mierzy 131 cm na 173 cm.

Makieta jest niezwykle dokładna. Znajduje się w niej m.in. zaznaczone czerwoną płytką okno Pałacu Apostolskiego, z którego papież w każdą niedzielę odmawia Anioł Pański. Budowa Watykanu z klocków Lego zajęła architektowi 500 godzin w ciągu 70 dni, zaś wykonanie – ponad 300 godzin w ciągu niemal miesiąca.

Zabytki inspiracją do budowy makiety Watykanu

Rocco Buttliere zauważa, że inspiracją do budowy makiety Stolicy Apostolskiej były jej zabytki i architektura.

- Watykan to coś więcej niż duchowy ośrodek dla 1,3 mld katolików: jest symbolem wspólnego dziedzictwa i rzadkim łącznikiem między minionymi tysiącleciami a dniem dzisiejszym – mówi twórca.

Buttliere powiedział, że najtrudniejsze było zbudowanie kopuły bazyliki św. Piotra. Architekt wykorzystał do tego m.in. ogony dinozaurów zrobione przez Lego. Twórca makiety był w Rzymie tylko raz, na zjeździe Lego. Większość czasu w Watykanie spędził w Kaplicy Sykstyńskiej.

Budując model Stolicy Apostolskiej opierał się na na obrazach 3D z Google Earth.

Źródło: catholicreview.org / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
7,80 zł
12,00 zł

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Zbudował Watykan z 67 tys. klocków Lego podczas pandemii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.