Będą zmiany w obostrzeniach? Rzecznik zdrowia: trwają dyskusje

Będą zmiany w obostrzeniach? Rzecznik zdrowia: trwają dyskusje
fot. Radio Lublin / YouTube
PAP / pk

Trwa jeszcze dyskusja nad nowymi zmianami w obostrzeniach, które będą obowiązywały mniej więcej do końca roku - poinformował we wtorek w Polsat News rzecznik prasowy ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik dodał, że minister zdrowia ogłosi je, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, we wtorek lub środę.

Rzecznik MZ powtórzył, że we wtorek lub w środę minister zdrowia poinformuje o wprowadzeniu "nowego pakietu nowych zasad bezpieczeństwa". Zasygnalizował to w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki podając, że zmiany wprowadzone byłyby w związku ze zbliżającymi się świętami i nowym wariantem koronawirusa. Premier dodał, że rozważane jest wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych.

- Trwają jeszcze ostatnie dyskusje nad tym pakietem zmian obostrzeniowych, który powinien wejść w niedługim czasie i obowiązywać mniej więcej do końca roku - zaznaczył rzecznik resortu zdrowia.

Przyznał też, że "cały czas jesteśmy jeszcze na szczycie IV fali", a dzisiaj resort odnotował 504 zgony osób z COVID-19, w tym 379 z nich dotyczy chorych, którzy się nie zaszczepili.

- To oznacza, że 75 proc. osób nie mogło liczyć na ochronę szczepionkową. Jeżeli rozmawiamy o tym, to te dane od kilku tygodni są na tym samym poziomie - podkreślił.

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenia koronawirusem u 13 250 kolejnych osób. Zmarło 25 chorych z COVID-19. Od początku pandemii ponad 3,6 mln osób zakaziło się koronawirusem, zanotowano 85,7 tys. przypadków śmiertelnych.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew T. Nowak
59,90 zł

Bardzo potrzebny poradnik dla ozdrowieńców po COVID-19. Znajdziemy tutaj rady, jak poprzez stosowanie ziół i produktów pszczelich skutecznie pokonać zespół pocovidowy, czyli problem przewlekłego zmęczenia, tzw. „mgłę mózgową”, kłopoty z pamięcią i koncentracją, stany depresyjne...

Skomentuj artykuł

Będą zmiany w obostrzeniach? Rzecznik zdrowia: trwają dyskusje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.