Kalisz. Matka zaatakowała nożem 8-letniego syna

Kalisz. Matka zaatakowała nożem 8-letniego syna
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

8-latek został zaatakowany nożem przez matkę, siebie zraniła w szyję. Według prokuratury na tym etapie śledztwa wiadomo, że w zdarzeniu nie brały udziału osoby trzecie – powiedział w czwartek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler

Śledczy - jak dowiedziała się PAP - nie wykluczają, że przyczyną tragedii mogło być załamanie nerwowe 33-letniej kobiety.

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z mieszkań przy ul. Zamkowej w centrum Kalisza. Na pierwszym piętrze kamienicy mieszkała kobieta z 8-letnim synem. Nigdzie nie pracowała. Piętro wyżej jeden z lokali zajmują jej rodzice.

Atak nożem w Kaliszu

W czwartek przed godziną 7 kaliska policja została zawiadomiona o rannym chłopcu. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że dziecko ma ranę kłutą klatki piersiowej, ranna jest też jego matka. Obok nich na podłodze leżał zraniony pies.

"Matka z synem zostali przewiezieni do szpitali w Kaliszu i Ostrowie Wlkp." - powiedział kom. Witold Woźniak z biura prasowego kaliskiej policji.

Wiadomo, że kobieta trafiła na oddział chirurgii szpitala w Kaliszu z raną ciętą szyi. "Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo"- powiedział PAP rzecznik prasowy lecznicy Paweł Gawroński.

Chłopca przewieziono do szpitala w Ostrowie Wlkp. Trafił na oddział intensywnej terapii dla dzieci z dwiema ranami kłutymi okolicy serca. "Dziecko jest w stanie ciężkim, ale stabilnym" – powiedział rzecznik ostrowskiego szpitala Adama Stangret.

Okaleczonym psem zaopiekowała się rodzina; zwierzę przewieziono do lekarza weterynarii.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie. "Weryfikacja w trybie procesowym wymaga na tym etapie wyjaśnienia wszystkich spraw medycznych. Część dokumentacji lekarskiej trafiła już do biegłego w celu określenia mechanizmu i charakteru obrażeń. Dalsze czynności, co do udziału tych osób w czynnościach procesowych, są uzależnione od decyzji lekarzy. Czekamy, bo trwają zabiegi" – powiedział prokurator Maciej Meler.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jacek Koprowicz
23,94 zł
39,90 zł

Będziesz tu, na ziemi, żyła krótko – czy w imię mistycznych znaków należy poświęcić własne życie, aby ratować cudze?

Zagłębiając się w beatyfikacyjne dochodzenie, ksiądz Jan Radlicz zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do obłędu. Kto decyduje...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kalisz. Matka zaatakowała nożem 8-letniego syna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.