Informatyk z Polic pomaga młodzieży dotkniętej pandemią

Informatyk z Polic pomaga młodzieży dotkniętej pandemią
Nauczanie zdalne idzie w parze z wykluczeniem cyfrowym. Fot.: cottonbro/pexels.com
1 tydzień temu
TVN24.pl/tkb

"W pewnym momencie mieszkanie Mariusza przypominało magazyn komputerów, tego było mnóstwo, gdzie się nie spojrzało tam leżał komputer, jego żona cierpliwie to znosiła" - mówi o informatyku z Polic radny Grzegorz Ufniarz. Pan Mariusz od ponad roku pomaga wykluczonej cyfrowo, bądź po prostu ubogiej, młodzieży dostosować się do nowych warunków nauczania - podaje serwis TVN24.pl

Pandemia koronawirusa przyniosła nam nową rzeczywistość. Zdalna praca, brak spotkań ze znajomymi i rodziną oraz zdalne nauczanie. Dla niektórych będące odcięciem od szkoły z uwagi na brak laptopa bądź komputera stacjonarnego. Remedium na ten stan znalazł Mariusz Wojdak z Polic, który wraz z radnym swojego miasta rozpoczął zbiórkę sprzętu informatycznego, który ze względu na uszkodzenia bądź zużycie, nie służył już dotychczasowym właścicielom.

"Przed rokiem, pod koniec marca zwrócił się do mnie Mariusz z taką propozycją, żebyśmy razem realizowali taki projekt wyposażenia dzieci, które w tym czasie były na nauce zdalnej, w potrzebny im sprzęt komputerowy. Podzieliliśmy się prosto, Mariusz zajmował się sprzętem i pozyskiwaniem tego sprzętu, ja ze względu na to, że jestem zorientowany w warunkach gminnych, zajmowałem się sprawdzeniem potrzeb i potem dystrybucją" - przekazał TVN24 radny Polic.

Po pewnym czasie informatyk zauważył, że w potrzebie nie są jedynie szkoły dostarczające sprzęt swoim uczniom. "Od tego roku (2021 - przyp. red.) pomyślałem troszkę inaczej, żeby rozszerzyć to na miejsca, gdzie komputerów może jest więcej, ale i dzieci jest więcej, czyli domy dziecka, rodzinne domy dziecka, świetlice, na przykład przy moim osiedlu, gdzie dzieci spotykają się po lekcjach, kiedy rodzice jeszcze są w pracy".

Dzięki takiemu podejściu ponad 110 osób (dzieci i młodzieży) zostało wyposażonych w sprzęt, który potencjalnie mógł wylądować na śmietniku. To nie tylko przykład podejścia ekologicznego, ale przede wszystkim wykorzystania swoich talentów w służbie innym.

"Zbiórka sprzętu trwa nadal, bo chociaż wielu dzieciom udało się już pomóc, to potrzebujących ciągle przybywa" - tą konkluzją na koniec wywiadu dla TVN24.pl dzieli się Mariusz Wojdak.

Źródło: TVN24.pl/tkb

Tutaj znajdą Państwo cały artykuł TVN24.pl na ten temat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Giuseppe Pelosi
15,92 zł
19,90 zł

Ta książka jest dobrze napisanym poradnikiem przeznaczonym dla rodziców, zawsze trochę spóźnionych w obsłudze narzędzi informatycznych nowej generacji, którzy pragną uzupełnić swą wiedzę na temat nowych technologii i pomóc dzieciom bezpiecznie żeglować po tej podstępnej...

Skomentuj artykuł

Informatyk z Polic pomaga młodzieży dotkniętej pandemią
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.