Kolejny medal dla Polski w Tokio. Tym razem w żeglarstwie

PAP/ kb

Agnieszka Skrzypulec  i Jolanta Ogar zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w Tokio w żeglarskiej klasie 470. To siódmy medal zdobyty przez polskich sportowców na tych igrzyskach.

Zwyciężyły Brytyjki Hannah Mills i Eilidh McIntyre, a trzecie miejsce zajęły Francuzki Camille Lecointre i Aloise Retornaz. Finałowe wyścigi w klasie 470 kobiet i mężczyzn zakończyły żeglarskie zmagania na olimpijskim akwenie w Enoshimie.

W stolicy Japonii wcześniej biało-czerwoni wywalczyli dwa złota - Anita Włodarczyk w rzucie młotem i sztafeta mieszana w biegu 4x400 m, dwa srebrne - wioślarki w czwórce podwójnej i kajakarki w K2 na 500 m oraz dwa brązowe - Malwina Kopron w rzucie młotem oraz zapaśnik stylu klasycznego Tadeusz Michalik.

Na ogólny dorobek 290 medali w letnich igrzyskach składa się 70 złotych, 86 srebrnych i 134 brązowe.

Źródło: PAP / kb