Kraków: wykonano prawie 145 tys. szczepień

Kraków: wykonano prawie 145 tys. szczepień
(fot. PAP/EPA/JOSE COELHO)
1 miesiąc temu
PAP / df

W Krakowie i w powiecie krakowskim wykonano dotąd prawie 145 tys. szczepień przeciwko COVID-19, w tym ok. 51 tys. drugą dawką – wynika ze środowych danych resortu zdrowia.

Od grudnia liczba zastrzyków w mieście wynosi prawie 135 tys., w tym prawie 47,7 tys. drugą dawką; a w powiecie – prawie 10 tys., w tym ponad 3,3 tys. drugą dawką.

W innych największych miastach województwa – Tarnowie i Nowym Sączu – wykonano: ponad 12,2 tys. zastrzyków w Tarnowie, w tym ponad 4,5 tys. drugą dawką, a w powiecie tarnowskim prawie 7 tys., w tym 2,4 tys. drugą dawką; w Nowym Sączu podano ok. 6,5 tys. dawek, z czego prawie 2,1 tys. to drugie iniekcje, a w powiecie nowosądeckim ok. 9,5 tys., w tym ponad 3 tys. drugą dawką.

Od grudnia w całej Małopolsce wykonano prawie 288 tys. szczepień, w tym ok. 100,5 tys. drugimi dawkami.

We wtorek wojewoda małopolski Łukasz Kmita poinformował, że trzecia fala epidemii jest już w Małopolsce, o czym świadczy rosnąca liczba hospitalizowanych z powodu choroby.

Według danych resortu zdrowia minionej doby w Małopolsce zanotowano 1272 nowe przypadki COVID-19 i jest to jeden z najgorszych wyników w kraju – po województwach mazowieckim, śląskim i pomorskim. W Małopolsce minionej doby zmarło osiem osób z powodu zakażenia, na kwarantannie przebywa prawie 12 tys. osób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz Nowak OP, Marcin Jakimowicz
24,43 zł
34,90 zł

Przejdź kryzys z nadzieją

Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Kraków: wykonano prawie 145 tys. szczepień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.