MEiN: stacjonarnie pracuje 99,8 proc. przedszkoli, 99 proc. szkół podstawowych i 99,1 proc. szkół średnich

MEiN: stacjonarnie pracuje 99,8 proc. przedszkoli, 99 proc. szkół podstawowych i 99,1 proc. szkół średnich
fot. depositphotos.com
1 miesiąc temu
PAP / ml

99,8 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 99 proc. szkół podstawowych oraz 99,1 proc. szkół ponadpodstawowych pracowało w czwartek w trybie stacjonarnym - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki powołując się na dane od kuratorów.

Jak podaje MEiN, stacjonarnie w czwartek pracowały 15 402 placówki wychowania przedszkolnego (przedszkola, zespoły wychowania przedszkolnego, punkty przedszkolne), co stanowi 99,8 proc. wszystkich. Trzy przedszkola pracowały zdalnie, a 25 w trybie mieszanym.

W czwartek stacjonarnie pracowały też 14 274 szkoły podstawowe, czyli 99,0 proc. wszystkich i 7 745 szkół ponadpodstawowych, czyli 99,1 proc.

Zdalnie pracowały w czwartek trzy szkoły podstawowe i jedna szkoła ponadpodstawowa. W trybie mieszanym pracowało 136 szkół podstawowych i 66 szkół ponadpodstawowych.

Informacje pochodzą od kuratorów oświaty, na podstawie danych od dyrektorów szkół i placówek.

W przypadku stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów, wychowanków lub pracowników placówki oświatowej, państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne, którego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa.

Dyrektor szkoły lub przedszkola za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia stacjonarne na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Zawieszenie zajęć może dotyczyć grupy, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego, a także całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.

W poniedziałek 13 września - w pierwszym od początku nowego roku szkolnego 2021/2022 dniu, gdy resort edukacji opublikował dane epidemiczne dotyczące placówek oświatowych - w trybie stacjonarnym pracowało 14 315 szkół podstawowych, czyli 99,3 proc. wszystkich podstawówek w kraju. Jedna szkoła podstawowa pracowała zdalnie, a 97 w trybie mieszanym.

W trybie stacjonarnym pracowały też 7 755 szkoły ponadpodstawowe, czyli 99,3 proc. z nich. Żadna szkoła średnia nie pracowała zdalnie. 57 szkół ponadpodstawowych pracowało w trybie mieszanym.

MEiN podało także w poniedziałek, że w trybie stacjonarnym pracowało 15 411 przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, czyli 99,9 proc. W dwóch placówkach zajęcia odbywały się w trybie zdalnym, a w 17 w trybie mieszanym.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wojciech Bonowicz
54,99 zł

Pierwsza pełna biografia księdza Józefa Tischnera.
Jest to nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

MEiN: stacjonarnie pracuje 99,8 proc. przedszkoli, 99 proc. szkół podstawowych i 99,1 proc. szkół średnich
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.