Niemcy: ponad 66 tys. zakażeń koronawirusem

Niemcy: ponad 66 tys. zakażeń koronawirusem
Fot. Mufid Majnun / Unsplash.com
PAP/mł

Jak poinformował w środę Instytut Roberta Kocha (RKI) w ciągu minionej doby odnotowano w Niemczech 66 884 nowe przypadki zakażeń koronawirusem. Coraz więcej przypadków zakażeń doprowadza w niektórych miejscach do przeciążenia szpitalnych oddziałów intensywnej terapii.

Tydzień temu w Niemczech było 52 826 zakażeń. Ponadto, jak podaje RKI, po raz pierwszy od początku pandemii ogólnokrajowa siedmiodniowa zapadalność (liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ciągu tygodnia) wzrosła powyżej 400 i wynosi obecnie 404,5. Dla porównania, dzień wcześniej wartość ta wyniosła 399,8, a tydzień temu 319,5 (miesiącu temu 106,3).

W całych Niemczech w ciągu 24 godzin odnotowano 335 zgonów związanych z koronawirusem. Tydzień temu zmarły 294 ofiary wirusa.

Na południu i wschodzie Niemiec nadal odnotowuje się bardzo wysoką liczbę zakażeń. W Saksonii siedmiodniowy wskaźnik zachorowalności spadł do 935,8. W Turyngii natomiast wzrósł on do wartości 721,6. Następne w kolejności są Bawaria z poziomem 644,3 zakażeń na 100 tys. mieszkańców w ciągu tygodnia, Brandenburgia z 620,3 i Saksonia-Anhalt z 616,5. We wszystkich pięciu krajach wskaźnik szczepień na Covid-19 jest poniżej średniej.

Coraz więcej przypadków koronawirusa doprowadza w niektórych miejscach do przeciążenia szpitalnych oddziałów intensywnej terapii. Stowarzyszenie medycyny ratunkowej Divi ogłosiło we wtorek wieczorem, że "większa liczba" pacjentów z Bawarii, Turyngii, Saksonii, Berlina i Brandenburgii zostanie w najbliższych dniach przeniesiona do innych regionów.

Źródło: PAP /mł

 

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Dziurdzia
25,83 zł
36,90 zł

Wyzwól się z lęku, który cię paraliżuje!

Skoro określone sytuacje mogą wywołać fobie, to inne doświadczenia, a nawet już same procesy myślowe, mogą je uleczyć. To od nas zależy, na czym chcemy się koncentrować. Praktyka...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Niemcy: ponad 66 tys. zakażeń koronawirusem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.