Około 4,3 tys. farmaceutów gotowych robić zastrzyki przeciwko COVID-19

Około 4,3 tys. farmaceutów gotowych robić zastrzyki przeciwko COVID-19
(fot. PAP/EPA/JOSE COELHO)
1 miesiąc temu
PAP / df

Naczelna Izba Aptekarska zainicjowała akcję mającą określić liczbę farmaceutów chętnych do wykonywania szczepień przeciwko COVID-19 po uzyskaniu odpowiednich kwalifikacji. Taką chęć zadeklarowało blisko 4,3 tys. aptekarzy.

Prawo do wykonywania szczepień przeciw COVID-19 daje farmaceutom uchwalona 21 stycznia 2021 r. ustawa o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 – poinformował we wtorek PAP rzecznik Naczelnej Izby Aptekarskiej Tomasz Leleno.

Powiedział, że na podstawie danych zebranych z całej Polski chętnych do wykonywania szczepień jest blisko 4,3 tys. osób. Najwięcej w woj. mazowieckim (ponad 600) i po 400 w wielkopolskim, małopolskim i w śląskim.

Rzecznik poinformował, że okręgowe izby aptekarskie wciąż przyjmują zgłoszenia.

"Liczne zgłoszenia farmaceutów, deklarujące podjęcie wykonywania szczepień przeciw COVID-19, stanowią dowód na to, że nasza grupa zawodowa jest dojrzała i gotowa do podejmowania wyzwań oraz realizacji założeń opieki farmaceutycznej ujętych w niedawno uchwalonej ustawie o zawodzie farmaceuty" – podkreśliła prezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Elżbieta Piotrowska-Rutkowska NRA.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Około 4,3 tys. farmaceutów gotowych robić zastrzyki przeciwko COVID-19
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.