W 24 godziny zebrano pieniądze dla wolontariusza WOŚP. Jego stan zdrowia się pogorszył

W 24 godziny zebrano pieniądze dla wolontariusza WOŚP. Jego stan zdrowia się pogorszył
(fot. youtube.com)
2 tygodnie temu
TVN24 / jb

Wszyscy pamiętają Łukasza jako 10-letniego chłopca, który był wolontariuszem WOŚP. Powiedział wówczas: "Dla mnie jest już za późno dlatego chcę pomagać tym, dla których jest jeszcze nadzieja".

Wczoraj TVN 24 poinformował o zbiórce dla Łukasza Berezaka, rodzice 17-latka potrzebowali 150 tys. zł, dzisiaj zbiórka wskazuje na ponad 375 tys. 

Jak informuje TVN 24, stan zdrowia Łukasza od kilku miesięcy znacznie się pogorszył. "Generalnie jest leżący" - przyznaje Iza Berezak, mama chłopca. Od dzieciństwa wolontariusz choruje na zespół Cushinga, chorobę Leśniowskiego-Crohna, nadciśnienie oraz osteoporozę. Często ma tak silne ataki bólu, że aż mdleje.

"Zbieramy na dwuletnie leczenie Łukasza oraz wózek inwalidzki z przypinką elektryczną pozwalającą Łukaszowi na odrobinę samodzielności. Dotychczasowy wózek wymaga już pilnej wymiany z powodu zużycia" - czytamy w opisie zbiórki. Roczne leczenie Łukasz kosztuje 80 tys. zł. Choroba 17-latka jest nieuleczalna, a koszty kuracji z roku na rok są coraz większe. 

Wszyscy pamiętają Łukasza jako 10-letniego chłopca, który był wolontariuszem WOŚP. Powiedział wówczas: "Dla mnie jest już za późno dlatego chcę pomagać tym, dla których jest jeszcze nadzieja". Pomimo swojej choroby i wielu dolegliwości z nią związanych często pomaga innym. Oprócz aktywnego udziału w corocznych zbiórkach WOŚP angażuje się również w wiele innych akcji charytatywnych. Doskonale wie czym jest choroba i codzienna walka z nią.

29 finał WOŚP Choroba nie pozwoliła mi wyjść na ulicę, ale jestem z WAMI całym sercem ???? Moja wirtualna puszka napełnia się w fantastyczny sposób, bardzo dziękuję ???? https://eskarbonka.wosp.org.pl/qllhtq

Opublikowany przez Łukasz Berezak Niedziela, 31 stycznia 2021

Stan zdrowia nie pozwala chodzić mu do szkoły, dlatego został objęty indywidualnym nauczaniem. Nie przeszkadza mu to jednak w osiąganiu najlepszych wyników w nauce.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
ks. Alfred Wierzbicki, Karol Kleczka
27,93 zł
39,90 zł

Wiara, która nie boi się Innego

Czy Kościół może być wspólnotą, która nikogo nie wyklucza? Czy chrześcijanin zawsze powinien stawać po stronie atakowanego, bez względu na jego poglądy? Co najbardziej szkodzi wiarygodności Kościoła? 

Ksiądz...

Skomentuj artykuł

W 24 godziny zebrano pieniądze dla wolontariusza WOŚP. Jego stan zdrowia się pogorszył
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.