Kryzys na granicy z Białorusią. 92 próby nielegalnego przekroczenia granicy

Kryzys na granicy z Białorusią. 92 próby nielegalnego przekroczenia granicy
Fot. PAP/EPA/MAXIM GUCHEK / BelTA / HANDOUT HANDOUT
PAP/ kb

Ostatniej doby zanotowano 92 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski – poinformowała w poniedziałek Straż Graniczna. Dodano, że funkcjonariusze SG wydali siedem postanowień o opuszczeniu terytorium RP.

"Minionej doby tj. 28.11 granicę z polsko-białoruską próbowały przekroczyć 92 osoby. Funkcjonariusze SG wydali 7 postanowień o opuszczeniu terytorium RP. Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku grupa 33 cudzoziemców siłowo forsowała granicę przy wsparciu białoruskich służb" - podała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna.

Kryzys na granicy z Białorusią

Od początku roku Straż Graniczna znotowała już niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Najwięcej, bo ponad 17 tys. prób zanotowano w październiku.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy wydanego na wniosek Rady Ministrów rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni, czyli do końca listopada.

Do połowy przyszłego roku, na mocy specustawy, na odcinku granicy z Białorusią stanie stalowy płot zwieńczony drutem kolczastym i wzbogacony o urządzenia elektroniczne. Zapora o długości 180 km i 5,5 m wysokości powstanie na Podlasiu. Wzdłuż granicy zamontowane będą czujniki ruchu, kamery dzienne i nocne. Na Lubelszczyźnie naturalną zaporą jest Bug.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Ewa Sowa-Behtane
21,00 zł
30,00 zł

Wielokulturowość jako zjawisko społeczne oznacza nie tylko istnienie obok siebie wielu kultur, ale to przede wszystkim dynamiczny aspekt kontaktów zachodzących między nimi (…). W skali mikrospołecznej znakomicie ilustruje ten proces i oddaje jego istotę zawieranie...

Skomentuj artykuł

Kryzys na granicy z Białorusią. 92 próby nielegalnego przekroczenia granicy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.