Lubelskie: niszczył przydrożne kapliczki, został złapany

Lubelskie: niszczył przydrożne kapliczki, został złapany
Fot. Depositphotos.com
PAP/mł

37-letni mężczyzna uszkodził trzy kapliczki na terenie gminy Ryki w województwie lubelskim. Jak podała policja - strącił z nich krzyże. Teraz został zatrzymany i przyznał się do winy. 

Policjanci z Ryk zatrzymali mężczyznę, który uszkodził trzy przydrożne kapliczki na terenie gminy Ryki (Lubelskie). Okazał się nim 37-letni mieszkaniec gminy.  Jak przekazał w środę starszy aspirant Radosław Żmuda, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rykach, w listopadzie mieszkanka gminy Ryki poinformowała policję o zniszczeniu trzech przydrożnych kapliczek.

- Z murowanych kapliczek w miejscowościach Stary Bazanów, Janisze i Oszczywilk zostały strącone krzyże. Jak ustalili ryccy kryminalni sprawcą był 37 - letni mieszkaniec gminy Ryki - powiedział Żmuda.

Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek i przesłuchany w charakterze osoby podejrzanej do popełnienia przestępstwa. Jak dodał oficer prasowy, 37 - latek przyznał się do zarzucanych mu czynów, ale nie tłumaczył się i nie składał obszernych wyjaśnień, które chce złożyć w sądzie. 

Mężczyźnie za znieważenie przedmiotów czci religijnej lub miejsc przeznaczonych do publicznego wykonywania obrzędów religijnych grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat. Sprawę prowadzi Sąd Rejonowy w Rykach.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Anna Dziurdzia
25,83 zł
36,90 zł

Wyzwól się z lęku, który cię paraliżuje!

Skoro określone sytuacje mogą wywołać fobie, to inne doświadczenia, a nawet już same procesy myślowe, mogą je uleczyć. To od nas zależy, na czym chcemy się koncentrować. Praktyka...

Skomentuj artykuł

Lubelskie: niszczył przydrożne kapliczki, został złapany
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.