Premier: dzieci poddawane są nadmiernej presji i hejtowi

Premier: dzieci poddawane są nadmiernej presji i hejtowi
fot. Depositphotos
1 miesiąc temu
PAP / pk

Dzieci w dzisiejszych czasach poddane są nadmiernej presji, rywalizacji, hejtowi, co rodzi wiele problemów psychicznych i psychiatrycznych. Prowadzi do działań autodestrukcyjnych - powiedział w środę na konferencji prasowej poświęconej psychiatrii dziecięcej premier Mateusz Morawiecki.

"Dzisiaj wiemy doskonale, że dzieci są narażone na niesamowite ryzyka. Na ataki różnego rodzaju: hejt, nienawiść. Poprzez to dochodzi do różnego rodzaju działań destrukcyjnych, do wielu problemów psychicznych, psychiatrycznych" - zaznaczył premier dodając, że coraz częściej trudno odnaleźć im się w rzeczywistości.

Zauważył równocześnie, że sama świadomość dotycząca różnych zaburzeń psychologicznych jest większa. Z drugiej strony jednak dzieci poddawane są nadmiernej presji i rywalizacji. "To wszystko razem tworzy środowisko, w którym musimy wyciągnąć dłoń" - stwierdził premier.

Równocześnie podkreślił, że powrót najmłodszych dzieci do szkół z klas I-III ma nie tylko aspekt edukacyjny, ale również psychologiczny. "Dziecko potrzebuje rówieśników, tych interakcji ze swoją klasą, kolegami i koleżankami" - powiedział.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maciej Zięba OP
39,90 zł

Moim celem jest ukazanie aktualności przesłania Jana Pawła II, by dopomóc w rozumieniu chrześcijańskiego powołania, Kościoła i świata. Ale aby to uczynić, trzeba też zrozumieć jego pontyfikat. I o tym jest ta książka. Nie unikam...

Skomentuj artykuł

Premier: dzieci poddawane są nadmiernej presji i hejtowi
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.