Reprezentacja Polski wciąż bez trenera. PZPN prowadzi rozmowy z kandydatami

Reprezentacja Polski wciąż bez trenera. PZPN prowadzi rozmowy z kandydatami
Fot. Henryk Sadura / depositphotos.com
PAP / tk

Prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował, że trwają rozmowy z kandydatami na stanowisko selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Jak dodano, do czasu podjęcia decyzji związek nie będzie udzielał dalszych informacji.

W środę odbyły się obrady zarządu PZPN. Jeszcze niedawno wydawało się, że wówczas może zostać ogłoszone nazwisko nowego selekcjonera, ale - jak oświadczyła federacja - negocjacje jeszcze się nie zakończyły.

"Podczas posiedzenia Zarządu (...) Prezes Cezary Kulesza przedstawił aktualną sytuację związaną z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski. Prezes poinformował Członków Zarządu, że trwają negocjacje z kandydatami na trenera. Przez wzgląd na ich pomyślny przebieg oraz spokój niezbędny dla najlepszej decyzji, PZPN nie będzie udzielał więcej informacji w tym temacie do czasu jej podjęcia" - przekazano w środowym komunikacie.

Piłkarze wciąż bez trenera

Biało-czerwoni nie mają trenera od końca grudnia, gdy PZPN rozwiązał kontrakt z Paulo Sousą, na jego prośbę. Portugalczyk objął funkcję trenera Flamengo Rio de Janeiro, a w Polsce spadła na niego duża fala krytyki za odejście z reprezentacji w ważnym dla niej momencie.

Nowy trener kadry będzie miał niewiele czasu, ponieważ już 24 marca reprezentację czeka w Moskwie półfinałowy mecz barażowy z Rosją o awans do mistrzostw świata. Jeżeli Polacy zwyciężą, zmierzą się w finale barażowym 29 marca w Chorzowie z lepszym z pary Szwecja - Czechy.

Faworytem mediów do objęcia funkcji po Sousie pozostaje Adam Nawałka, który prowadził już biało-czerwonych od listopada 2013 do lipca 2018 roku. Osiągnął z drużyną ćwierćfinał Euro 2016 i awansował na mundial 2018.

Według najnowszych informacji medialnych prezes Kulesza prowadzi rozmowy również z dwoma innymi kandydatami.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Iwona Wilmowska
7,47 zł
24,90 zł

Spokój małego miasteczka burzy nagle plaga niepokojących wypadków. Nikt nie wie, że to zjawisko wykracza daleko poza granice ich miejscowości. Lokalny detektyw postanawia rozwiązać zagadkę i wyrusza na pełną przygód wyprawę. Przemierzając świat - od...

Skomentuj artykuł

Reprezentacja Polski wciąż bez trenera. PZPN prowadzi rozmowy z kandydatami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.