Warszawa: znaleziono kraba w pionie wentylacyjnym

Warszawa: znaleziono kraba w pionie wentylacyjnym
Fot. Jeremy Bezanger / unsplash.com
1 miesiąc temu
PAP / tk

W Warszawie na Pradze-Południe strażnicy znaleźli w jednym z mieszkań kraba. Znajdował się w pionie kanalizacyjnym. Zwierzę trafiło do ZOO.

Mieszkanka Pragi-Południe zaniepokojona dziwnymi odgłosami stukania i skrobania wydobywającymi się ze ściany wezwała na pomoc strażników miejskich. Przybyły na miejsce patrol Ekopatrolu najpierw dokładnie nasłuchiwał, skąd dobiegają podejrzane odgłosy. - Ustali, że dźwięki dochodzą z miejsca, w którym znajduje się pion kanalizacyjny. Strażniczka powoli otworzyła małe drzwiczki z dostępem do wodomierzy i… tajemnica została rozwiązana - przekazała Straż Miejska. Okazało się w pionie kanalizacyjnym siedział dorodny krab.

Krab trafił do warszawskiego ZOO

Skorupiak został bezpiecznie odłowiony i przetransportowany do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. - Specjaliści potwierdzili, że jest to krab tęczowy, często spotykany w hodowlach. I prawdopodobnie właśnie z takiej hodowli uciekł - zaznaczył Jerzy Jabraszko z biura prasowego Straży Miejskiej.

Krab tęczowy (Cardisoma armatum lub Cardiosoma armatum, inna nazwa: krab trójkolorowy) – zamieszkuje północno-zachodnią, nadmorską cześć Ameryki Południowej (Brazylia, Surinam, Gujana, Wenezuela) oraz Morze Karaibskie z występującymi na nim wyspami i podzwrotnikowe regiony Oceanu Atlantyckiego. Krab zaliczany jest do drapieżników, chociaż dla ludzi nie stanowi żadnego niebezpieczeństwa. W warunkach domowych żyje do 6 lat, w naturalnym środowisku nawet do 10 lat. Co ciekawe, w ciągu życia wymienia swój pancerz do 20 razy i za każdym razem osiąga większe rozmiary ciała.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Warszawa: znaleziono kraba w pionie wentylacyjnym
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.